pixel

Największy wzór z nakrętek – Serce dla autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przypomina o tym, że są wśród nas ludzie, którzy rozwijają się inaczej i też w inny sposób odbierają świat. Jest to święto propagujące wiedzę na temat autyzmu i zachęcające do wrażliwszego spojrzenia na drugiego człowieka.

Kolorem przewodnim jest niebieski i tej barwy nie może zabraknąć w czasie obchodów tego święta w Hali Gryfia w Słupsku. Fundacja Progredi od czerwca 2022 roku edukuje i dba o włączanie osób z autyzmem do życia społecznego. Zachęcają do wzięcia udziału w tegorocznej próbie pobicia Rekordu Polski w kategorii „Największy wzór z nakrętek”.

31 marca 2023 roku w Słupsku odbędzie się wydarzenie integrujące środowisko lokalne i zachęcające do wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie. Główną atrakcją będzie próba pobicia Rekordu Polski za pomocą ułożenia serca z  plastikowych nakrętek. Dodatkowo organizatorzy przygotowują część artystyczną dla dzieci ze szkół i przedszkoli.

Samo układanie rozpocznie się już od 7:00 rano, ale oficjalne otwarcie wydarzenia zapowiedziane jest na godzinę 11:00. Po zakończeniu układania, czyli około godziny 14, Sędzia z Biura Rekordów zmierzy utworzony obraz. Minimalna powierzchnia wzoru do uznania Rekordu Polski musi przekroczyć 133,47 m2. 

Mamy zamiar stworzyć wydarzenie, podczas którego młodzi mieszkańcy Słupska będą mogli dowiedzieć się, że wszyscy jesteśmy inni i warto w życiu być tolerancyjnym i wyrozumiałym. A osoby dotknięte Autyzmem poczuć zauważone. – można przeczytać na stronie Fundacji Progredi.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

31 mar 2023
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:30

Lokalizacja

Hala Gryfia Słupsk
Słupsk, Sala Gryfia ul. Szczecińska 99
Kategoria

Organizator

Fundacja Progredi
Fundacja Progredi