pixel

Otwarcie Regionalnego Centrum Robotyki Edukacyjnej

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą paradę robotów LEGO Mindstorms został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: największa parada robotów.


W ramach oficjalnego otwarcia Regionalnego Centrum Robotyki Edukacyjnej w Grodzisku Górnym, w piątek 16 listopada 2018 roku odbędzie się oficjalna próba ustanowienia wyjątkowego Rekordu Polski. W Grodzisku Górnym odbędzie się największa parada robotów LEGO Mindstorms. 

LEGO Mindstorms to programowalny zestaw konstrukcyjny robotów, który umożliwia budowanie i programowanie własnych robotów LEGO oraz wydawanie im poleceń. W każdym zestawie LEGO Mindstorms są wszystkie elementy potrzebne do zbudowania dowolnego z 17 robotów, które chodzą, mówią, poruszają się i robią wszystko, co im każesz. Wraz z zestawem EV3 dostępne są darmowe narzędzia i aplikacje do budowania i programowania robotów oraz sterowania nimi z komputera PC lub Mac, tabletu bądź smartfonu.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:30Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. Celem bicia Rekordu Polski jest rozpropagowanie robotyki w regionie oraz Europie w ramach programu Erasmus+  „Coding, Robotics and Digital Teaching in Europe”. 

Bicie rekordu to nie jedyna atrakcja, która będzie czekać na wszystkich rekordzistów w tym dniu. Swoją wizytę zapowiedziała Minister Edukacji Narodowej, odbędą się również warsztaty dla nauczycieli iuczniów poświęcone robotyce edukacyjnej. Na miejscu pojawi się również telewizja TVP Rzeszów. 

Oceń ten rekord!

Data

16 lis 2018
Zakończone!

Czas

10:30 - 14:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji
Grodzisko Górne 503, 37-306 Grodzisko Dolne
Kategoria

Organizator

Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym
Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym