pixel
Sałatka jarzynowa

Piknik z Jajem

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą sałatkę jarzynową został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowa sałatka jarzynowa. 


Tegoroczny Piknik z Jajem, który odbędzie się w piątek 5 kwietnia 2019 roku w Drawnie zapowiada się naprawdę rekordowo! Wszystko za sprawą rekordowej ilości atrakcji, które czekają na uczestników wydarzenia oraz… oficjalnej próby ustanowienia Rekordu Polski na największą sałatkę jarzynową. 

Rekordowa sałatka jarzynowa zostanie przygotowana zgodnie z tradycyjnym przepisem, a jej końcową wagę potwierdzi obecny na miejscu sędzia Biura Rekordów. Jeśli wynik pomiarów będzie wystarczająco rekordowy, na ręce organizatorów przekazany zostanie oficjalny certyfikat potwierdzający osiągniecie. Bicie rekordu odbędzie się na Placu Wolności w Drawnie. Start rekordu zaplanowano na godzinę 16:00. 

Ustanawianie rekordu będzie miało na celu animowanie lokalnej społeczności wokół wiosny i Wielkanocy. Stąd taki a nie inny wybór rekordowego dania, którym będzie sałatka jarzynowa, czyli tradycyjne, polskie danie świąteczne, oczywiście z jajkiem w składzie. Organizatorzy wydarzenia mierzą wysoko i planują przygotować ponad 100 kg sałatki jarzynowej.

Poza biciem rekordu na uczestników Pikniku z Jajem czeka sporo innych atrakcji. Będzie m.in.: czekoladowa Strefa Wawel, występy i prezentacje artystyczne, warsztaty oraz konkursy z nagrodami.

Piknik z jajem - plakat

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

05 kwi 2019
Zakończone!

Czas

16:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Plac Wolności w Drawnie
73-220 Drawno
Kategoria

Organizator

Drawieński Ośrodek Kultury
Drawieński Ośrodek Kultury