pixel

Polonez na rynku w Cieszynie

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób tańczących Poloneza został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekord Polski w tańczeniu Poloneza.


Sezon studniówkowy rozpoczął się już na dobre w wielu polskich miastach. Również uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie przygotowują się do najważniejszego balu w ich życiu. Aby wydarzenie pozostało na długo w ich pamięci, maturzyści postanowili odtańczyć na Rynku w Cieszynie rekordowego poloneza.

Rekord Polski na najwięcej par tańczących poloneza jednocześnie odbędzie się 26 stycznia 2018 roku, punktualnie o godzinie 12:00. Aby pobić poprzedni Rekord Polski, tego dnia na rynku musi pojawić się przynajmniej 420 par, czyli o 10 więcej, niż wynosi aktualny rekord w tej kategorii ustanowiony przez mieszkańców Skwierzyny w 2016 roku. Wszyscy uczestnicy próby muszą znać kroki właściwe dla poloneza, a sam cały układ taneczny nie może trwać mniej niż 5 minut.

Sami uczniowie komentują przedsięwzięcie następująco: „Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”.

Bicie rekordu ma na celu sprawdzenie umiejętności tanecznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu oraz tworzenie i podtrzymywanie lokalnej tradycji.

Do próby pobicia rekordu na najwięcej par tańczących poloneza jednocześnie przyłączą się także: Burmistrz Miasta Cieszyna – Ryszard Macura oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król. 

Patronat nad całym wydarzeniem objęli: Głos Ziemi Cieszyńskiej, portal śląska cieszyńskiego OX.pl oraz Radio 90. 

Polonez plakat

Oceń ten rekord!

Data

26 sty 2018
Zakończone!

Czas

12:00 - 14:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Rynek w Cieszynie
Rynek 43-400 Cieszyn, Polska
Kategoria

Organizator

Urząd Miejski w Cieszynie
Urząd Miejski w Cieszynie