pixel

Polonez w Słupcy

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Guinnessa na najwięcej osób tańczących Poloneza został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: rekordowy Polonez w Słupcy.


W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Urząd Miasta w Słupcy, w międzynarodowy dzień tańca, postanowił uczcić wraz z mieszkańcami stulecie niepodległej Polski, wykonując rekordowego Poloneza.

Polonez, to tradycyjny polski taniec reprezentacyjny, a dawniej taniec dworski. Jest tańcem uroczystym, któremu towarzyszą dostojne kroki. Tempo samego tańca jest raczej powolne. Jednak, atmosfera podczas oficjalnej próby bicia rekordu Guinnessa na najwięcej osób tańczących poloneza jednocześnie będzie z pewnością gorąca!

Aktualnie, rekordzistami w tej kategorii są mieszkańcy regionu wielickiego ze Stowarzyszenia Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 9 maja 2015 roku324 osoby ubrane w odświętne polskie stroje tańczyły Poloneza jednocześnie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tamtym rekordzie przeczytajcie nasz artykuł na stronie: Rekord Guinnessa w tańczeniu Poloneza.

Aby rekord w Słupcy został uznany, Poloneza musi odtańczyć jednocześnie przynajmniej 325 osób. Wśród innych wytycznych narzuconych przez londyńskiego Guinnessa znajdują się także informacje o tym, aby układ taneczny trwał minimum 30 minut, aby uczestnicy rekordu byli ubrani w odświętne stroje i aby każdy uczestnik znał dokładnie kroki taneczne i układ choreograficzny.

Do udziału w rekordzie Guinnessa zapraszamy każdego, kto 29 kwietnia (niedziela) o godzinie 10:45 pojawi się przy bieżni przed trybuną główną na stadionie „Leśnym” przy ul. Gajowej w Słupcy w stroju narodowym, stroju ludowym, stroju z epoki, mundurowym lub galowym.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie osoby które nie zdobędą stroju a będą wyrażały chęć wzięcia udziału w rekordzie Guinnessa, otrzymają darmową kokardę narodową, czyli rozetkę w barwach biało-czerwonych.

Zobaczcie koniecznie specjalny układ choreograficzny przygotowany specjalnie na okazję bicia rekordu Guinnessa przez Joannę Zastawę i Karolinę Wilczewską. 

Regulamin oraz rejestracja na wydarzenie tutaj: http://zawody.yogoevents.pl/polonez-proba-bicia-rekordu-guinnessa-slupca/

Plakat

Oceń ten rekord!

Data

29 kwi 2018
Zakończone!

Czas

10:45 - 12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Stadion "Leśny"
Gajowa, 62-400 Słupca
Kategoria