pixel

Razem dla Rekordów Polski

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą zawartość energii w kiszonce z kukurydzy. został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowa kiszonka z kukurydzy. 


Już 4 września 2018 roku w Instytucie badawczo-rozwojowym Sano Agrar Institut w Lubiniu k. Trzemeszna (Wielkopolska) odbędzie się inicjatywa pod nazwą Razem dla Rekordów Polski, podczas której czterech głównych wiodących europejskich dostawców najlepszych rozwiązać dla rolnictwa: CLAAS, IGP Polska, K+S Polska, Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt będzie bić oficjalny Rekord Polski na największą zawartość energii w kiszonce z kukurydzy. 

Pierwszy etap rekordu, będzie polegał na zebraniu i zakiszeniu z pola produkcyjnego o powierzchni 86 ha odmiany kukurydzy QUENTIN o FAO 240. Zbiór i zakiszanie dokonany zostanie przy użyciu nowoczesnych maszyn marki Claas w tym sieczkarni JAGUAR, ciągników XERION oraz AXION, ładowarki TORION.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 10:00 do 13:00. W tym czasie nastąpi przedstawienie wszystkich organizatorów wydarzenia oraz koordynatorów z Biura Rekordów oraz koszenie kukurydzy i umieszczenie jej w silosie i zakiszenie.

Bicie rekordu będzie miało na celu podniesienie świadomości producentów jak jakość paszy wpływa na wydajność mleczną krów. 

Na miejscu obecny będzie sędzia Biura Rekordów, który będzie przyglądał się rekordowemu zbiorowi kukurydzy.

Oceń ten rekord!

Data

04 wrz 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 13:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Sano Agrar Institut
62-238, Lubiń
Kategoria

Organizator

IGP Polska sp. z o.o. sp. k.
IGP Polska sp. z o.o. sp. k.