pixel
rekord Fuinnessa mierzenie ciśnienia

Rekord świata we wspólnym mierzeniu ciśnienia

Rekordu Guinnessa niestety nie udało się pobić, za to Rekord Polski bez najmniejszego problemu! Przeczytaj o wspólnym pomiarze ciśnienia tętniczego na Rekord Polski w Warszawie!


6 października 2022 roku, w Klubie Stodoła w Warszawie, odbędzie się próba ustanowienia Rekordu Polski oraz rekordu Guinnessa! Zadanie polega na zebraniu w jednym miejscu jak największej liczby osób, które jednocześnie wykonają pomiaru ciśnienia tętniczego.

Ustanowienie rekordu na największą liczba osób mierzących jednocześnie ciśnienie tętnicze wpisuje się cele komunikacyjne kampanii Servier dla Serca, tj. podnoszenie świadomości społecznej Polaków w zakresie czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego i zagrożeń z nimi związanych.

servier

Tegoroczna, XIX edycja kampanii, przebiegająca pod hasłem „Idź na rekord. Wygraj z nadciśnieniem tętniczym!”, w całości poświęcona jest budowaniu świadomości i edukacji w kierunku korzyści zdrowotnych płynących z kontrolowania i właściwego leczenia nadciśnienia. Ponadto, w szczególny sposób podkreślono znaczenie prowadzenia samodzielnej kontroli ciśnienie tętniczego w warunkach domowych.

W sąsiedztwie Klubu STODOŁA, w godzinach 10.00-18.00, na wszystkich chętnych czekać będzie Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier, oferująca bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Bezpłatne badania obejmują: pomiar ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy, stężenia cholesterolu we krwi wraz z frakcjami HDL, LDL i trójglicerydami oraz wskaźnik masy ciała BMI. W konkretnych wskazaniach będzie możliwa konsultacja kardiologiczna oraz badanie EKG. W wydarzeniu uczestniczyć będą eksperci kliniczni (m.in. przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego).

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

06 paź 2022
Zakończone!

Czas

11:00 - 13:00

Lokalizacja

Klub STODOŁA
ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa
Kategoria

Organizator

SERVIER POLSKA Sp. z o.o.
SERVIER POLSKA Sp. z o.o.