pixel

Rekordowa lekcja w Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej

15 uczelni i 6 instytutów badawczych z całej Polski, pod wodzą AGH i Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego, po raz drugi organizuje Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej, mający na celu popularyzację inżynierii materiałowej. Odbędzie się on 22 marca 2024 roku i przyświecać mu będzie hasło „Materiały inspirowane naturą”. Wydarzenie ma na celu promowanie inżynierii materiałowa zarówno wśród młodzieży i dorosłych miłośników nauki.

W ramach wydarzenia uczelnie z całej Polski organizujące Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej wpadły na pomysł zorganizowania największej lekcji inżynierii materiałowej, a tym samym pobicia Rekordu Polski. Próba odbędzie się w wielu lokalizacjach, ale wszędzie musi rozpocząć się o godzinie 10:00.

Po wykładzie uczestnicy otrzymają  zadania praktyczne, weryfikujące zdobytą wiedzę. W teście praktycznym zostaną zapytani o takie elementy jak: definicję inżynierii materiałowej, znaczenie tej dziedziny nauki oraz jej zastosowanie. Niektórzy uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie użyć suwmiarki i wpisać wymiary zmierzonego przedmiotu do testu.

Aby spełnić formalne wymogi, w każdej z lokalizacji liczba uczestników nie może być mniejsza niż 30 osób. Każda lokalizacja powinna także posiadać jednego nauczyciela oraz trwać co najmniej 30 minut. Organizatorzy planują zorganizować lekcję trwającą godzinę lekcyjną, czyli 45 minut. Aby pobić ubiegłoroczny rekord, potrzebnych jest co najmniej 1098 słuchaczy!

Czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord? Przekonamy się już niebawem!

5/5 - (1 vote)

Data

22 mar 2024
Zakończone!

Czas

10:00 - 10:45

Lokalizacja

Wiele lokalizacji
Kategoria

Organizator

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie