pixel

Rekordowe Święto Flagi Narodowej w Międzyzdrojach

Co roku 2 maja jako Polacy obchodzimy Święto Flagi Narodowej, jako święto państwowe. Z tej okazji w różnych miejscach w kraju odbywają się uroczystości podkreślające jej symbolikę.

Nie inaczej będzie w tym roku w Międzyzdrojach. Międzynarodowy Dom Kultury tego dnia organizuje wydarzenie, podczas którego powstanie 2,5 kilometrowa flaga Polski. W przedsięwzięciu weźmie udział rekordowa liczba osób: władze wojewódzkie, samorządu województwa, powiatu kamieńskiego, instytucji, zakładów pracy, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych, mieszkańców gminy oraz turystów. Łącznie ponad 1000 osób będzie celebrowało wspólnie symbol narodowy.

„Z Biało-Czerwoną nad Bałtykiem – bijemy Rekord Polski”

„Obecny rekord to 2 270 metrów. W Międzyzdrojach planujemy rozciągnąć naszą flagę narodową na długości 2 500 metrów nad brzegiem Morza Bałtyckiego na plaży”. – Zdradzają organizatorzy.

Start wydarzenia przewiduje się na godzinę 11:00, jednak już od 10:30 uczestnicy będą zbierać się przy wejściach na plażę. Organizatorzy chcą, aby flagę trzymało około 1000 osób. Gotowy materiał przyjedzie na miejsce w dwóch szpulach a te części flagi zostaną zszyte na miejscu i utworzą łącznie 2,5 km flagę. Sędzia z Biura Rekordów, wraz z geodetą zmierzą długość i zweryfikują czy udało się pobić Rekord Polski.

Najdłuższa flaga narodowa w Międzyzdrojach o długości 2500 metrów – rozciągnięta i podniesiona przez wszystkich uczestników na plaży, nad brzegiem Morza Bałtyckiego – niech świadczy o naszej tożsamości i symbolu państwowości.

Oprócz samej próby bicia Rekordu Polski, na miejscu organizatorzy przewidują ponadto szereg innych atrakcji:  animacje, gry, zabawy, program artystyczny. Dodatkowo uczestnicy będą mogli obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego i służb mundurowych a także koncert Orkiestry Wojskowej. Na miejscu będzie możliwość wykonania pamiątkowych medali a także integracji podczas spotkań i biesiady morskiej.

Oceń ten rekord!

Data

02 maj 2023
Zakończone!

Czas

10:30 - 15:00

Lokalizacja

plaża w Międzyzdrojach
Kategoria

Organizator

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach