Tańczenie poloneza

Rekordowy Polonez na 100-lecie odzyskania niepodlegości

Z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu wspólnie podejmą się próby ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób tańczących Poloneza w wielu lokalizacjach. 

W próbie bicia rekordu wezmą udział szkoły z powiatów – zamojskiego,  biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Tańczenie rekordowego Poloneza będzie odbywać się zarówno w poszczególnych szkołach, jak i grupowo – publicznie na rynkach i placach miast w zaangażowanych powiatach. Do lokalnych prób bicia rekordu zgłosiły się już miasta: Zwierzyniec, Zamość, Szczebrzeszyn, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski.

Zadanie nie należy do najprostszych, ponieważ wymaga od wszystkich zaangażowanych szkół współpracy między sobą oraz dokładnej dokumentacji ilości par wykonujących rekordowy taniec. Każdy uczestnik rekordu musi znać kroki Poloneza, a jego strój powinien być elegancki.

Bicie rekordu rozpocznie się we wszystkich lokalizacjach w piątek, 8 czerwca punktualnie o godzinie 11:00. Wszyscy uczestnicy będą tańczyć do tego samego utworu – Poloneza z filmu Andrzeja Wajdy – „Pan Tadeusz”, skomponowanego przez Wojciecha Kilara. Wspólne tańczenie Poloneza potrwa tyle ile wynosi długość całego utworu, czyli dokładnie 7 minut i 45 sekund.

Lista placówek, które chcą wziąć udział w biciu Rekordu Polski otwarta jest do wtorku 15 maja. Wydarzeniem koordynuje Pani Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.

Klaudia Malesińska
Tagi:

Data

08 Cze 2018

Czas

11:00 - 11:10

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Wiele lokalizacji
Kuratorium Oświaty w Lublinie. Delegatura w Zamościu

Organizator

Kuratorium Oświaty w Lublinie. Delegatura w Zamościu
QR Code