pixel

Ruda Śląska świętuje Niepodległość

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy łańcuch osób wypuszczających balony został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Najwięcej osób wypuszczających balony jednocześnie. 


W ramach obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Urząd Miasta Ruda Śląska ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców miasta i okolic na niezwykłe wydarzenie – próbę bicia Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch osób wypuszczających balony! Celem wydarzenia jest utworzenie największej w Polsce, żywej kokardy narodowej z ludzi.

Aby udało się pobić Rekord Polski, na rynku miejskim w Rudzie Śląskiej, na placu Jana Pawła II 6, dokładnie o godzinie 11.30 musi pojawić się jak najwięcej osób, które wspólnie trzymając się pod ręce utworzą wielki wzór kokardy, trzymając balony w ręce. Na wyraźny znak organizatora, każda z przybyłych osób musi wypuścić z rąk nadmuchany balon.

Jak relacjonuje Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta, specjalnie na tę okazję miasto przygotowało dwa tysiące biało czerwonych balonów wypełnionych helem, które po zakończonej próbie bicia rekordu zostaną wypuszczone w powietrze. Ponadto, cały event będzie filmowane z góry dronem, który uchwyci wszystkich uczestników wydarzenia i ukaże ułożony wzór w całej okazałości.

Po skończonej próbie bicia rekordu, na godzinę 12:00 organizatorzy zaplanowali wielki piknik na rynku, podczas którego z programem artystycznym wystąpią mieszkańcy Rudy Śląskiej. Każda osoba obecna na rynku będzie mogła także skosztować darmowej grochówki.

Ruda Śląska - plakat

 

 

 

 

 

Oceń ten rekord!

Data

11 lis 2017
Zakończone!

Czas

10:00 - 14:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Rynek Miejski
plac Jana Pawła II 6 41-709 Ruda Śląska, Polska
Kategoria

Organizator

Urząd Miasta Ruda Śląska
Urząd Miasta Ruda Śląska