pixel

Tomaszów Mazowiecki odkryje kolejne cyfry Liczby Pi – Rekord Polski

Stała Achimedesa i ludolfina – pod tą nazwą niegdyś kojarzyli ją wszyscy, dzisiaj mało kto. Z pewnością wszyscy uczniowie szkoły podstawowej mieli lub będą mieli z nią styczność. Oczywiście mowa o Liczbie Pi, której symboliczne święto przypada co roku 14 marca.

Rekord na najdłuższy łańcuch rozwinięcia Liczby Pi na ten moment należy do Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Osieku. 14 marca 2019 roku złapali się pod ręce, dzierżąc kartki z kolejnymi cyframi rozwinięcia liczby Pi.

Trudność tego rekordu, w porównaniu do kategorii najdłuższego rozwinięcia liczby Pi, polega na tym, że uczestnicy muszą jednocześnie tworzyć kolejne cyfry rozwinięcia liczby Pi, stojąc spleceni ramionami. W ten sposób powstaje łańcuch i każda osoba, który go tworzy jest liczona do wyniku rekordu.

Wyzwanie pobicia rekordu podejmą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim. 14 marca 2023 roku pomiędzy godziną 10:30 a 12:00 na boisku wielofunkcyjnym przy placówce odbędzie się wielka integracja uczniów.

Ze względu na specjalne święto, uczniowie spróbują pobić aktualny Rekord Polski w kategorii najdłuższy łańcuch rozwinięcia Liczby Pi. Nauczyciele zorganizowali dla podopiecznych dobrą okazję do zakochania się w matematyce. Bez względu na wiek i doświadczenie zawodowe, uczestnicy tej małej społeczności staną ramię w ramię i staną w szrankach z Królową Nauk.

Na koniec wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców konkursu plastyczno-matematycznego „Portret Ludolfiny” dla klas 0-3. Literaci też otrzymają uhonorowanie, ponieważ opiekunowie wydarzenia ogłoszą wyniki konkursu literacko-matematycznego „Pi-ematy”.

Zapowiada się nie tylko dobra zabawa, ale również trudne wyzwanie, bowiem przed uczestnikami stoi pułap pobicia Rekordu Polski. W Tomaszowie Mazowieckim musi zebrać się 365 osób.

Oceń ten rekord!

Data

14 mar 2023
Zakończone!

Czas

10:30 - 12:00

Lokalizacja

Boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków
ul. Ostrowskiego 14, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Kategoria

Organizator

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków