pixel
Trylogia Sienkiewicz

Tydzień Bibliotek w Gryficach

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy maraton czytania Trylogii Sienkiewicza został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowe czytanie Sienkiewicza


Już 9 maja 2019 roku w Gryficach rozpocznie się najdłuższy maraton czytania Trylogii Sienkiewicza. Wydarzenie będzie wyjątkowe i rekordowe. Jeśli uczestnicy próby będą czytać fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza bez przerw, przez przynajmniej 24 godziny i 32 minuty, mają szansę pobić dotychczasowy Rekord Polski. 

Na potrzeby niniejszego rekordu Trylogię Sienkiewicza definiuje się jako: cykl powieści historycznych autorstwa Henryka Sienkiewicza, które publikowane były w latach 1884–1888. W skład Trylogii wchodzą dzieła: Ogniem i mieczem, Potop oraz Pan Wołodyjowski. 

Organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach. Celem bicia rekordu jest szerzenie czytelnictwa i roli biblioteki wśród społeczności lokalnej.

Rekord Polski bity będzie z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Aby ranga wydarzenia była odpowiednia, na zakończeniu maratonu czytania pojawi się sędzia Biura Rekordów, który wręczy pamiątkowy certyfikat potwierdzający osiągnięcie.

Po zakończeniu bicia Rekordu Polski na najdłuższy maraton czytania Trylogii Henryka Sienkiewicza, w godzinach popołudniowych biblioteka zaprasza na koncert HALSÓW. 

 

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

09 - 10 maj 2019
Zakończone!

Czas

10:00 - 11:30

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach
ul. Wojska Polskiego 23, 72-300 Gryfice
Kategoria