pixel

VII Charytatywna Wigilia na Kaliskim Rynku

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na najwięcej osób w stroju anioła zgromadzonych w jednym miejscu. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


To już kolejna, VII edycja Wigilii na Kaliskim Rynku, która w tym roku odbędzie się 15 grudnia 2018 roku. Ta edycja będzie wyjątkowa, a wszystko za sprawą oficjalnej próby bicia Rekordu Guinnessa na najwięcej osób w stroju anioła zgromadzonych w jednym miejscu. Rekord, który jest obecnie do pobicia został ustanowiony w grudniu 2015 roku i wynosi dokładnie 1 275 osób. Należy do mieszkańców Winnipeg w Kanadzie.

Celem bicia rekordu Guinnessa w Kaliszu jest zachęcenie mieszkańców miasta do pomagania innym. Chodzi o to, by pokazać innym, że pomaganie jest proste i każda z osób biorących udział w rekordzie może być aniołem dla drugiej osoby.

Początek rekordowej próby zaplanowano na godzinę 15.00. Miejsce – oczywiście Kaliski Rynek! 

Organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest fundacja Bread of Life, która specjalizuje się w niesieniu pomocy innym osobom. Wykorzystuje do tego całą swoją wiedzę oraz zaangażowanie. Fundacja przywraca nadzieję tam gdzie pozostał jej mały płomień, a wiara w rozwiązanie problemu spadła do minimum. Dzięki działaniom prowadzonym przez Bread of Life, możliwe jest zakupienie sprzętu rehabilitacyjnego, odwiedzane są osoby chore w domach, szpitalach, wolontariusze robią także drobne zakupy oraz angażują miejscową społeczność do pomocy w rozwiązaniu problemu podopiecznych fundacji.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

15 gru 2018
Zakończone!

Czas

15:00 - 15:45

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Rynek w Kaliszu
Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz, Polska
Kategoria

Organizator

Bread of Life
Bread of Life