pixel

VIII Arena Festiwal 1. Dzień Wolności

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą lekcję historii został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowa lekcja historii w Jastrowiu. 


Już 10 sierpnia 2019 roku w Jastrowiu, z inicjatywy Ośrodka Kultury w Jastrowiu odbędzie się oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na największą lekcję historii. Aby udało się ustanowić rekord w wydarzeniu musi wziąć udział przynajmniej 100 osób, które przez minimum 30 minut będą aktywnie uczestniczyły w prowadzonej lekcji historii.

Ustanawianie rekordu odbędzie się na terenie przy ul. Wojska Polskiego w Jastrowiu (woj. wielkopolskie). Planowana godzina rozpoczęcia to 16:00.

Historyczny rekord będzie ustanawiany w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Będzie to jeden z wielu elementów edukacyjno-rozrywkowych podczas VIII Areny Festiwal 1. Dzień Wolności w Jastrowiu. Ta impreza to jedno z największych tego typu wydarzeń w całej Polsce.

Celem ustanowienia rekordu jest zainteresowanie uczestników historią i pokazanie, że historia może być wyjątkowo interesująca i wzbudzająca ciekawość. Chodzi głównie o wskazanie niestandardowego podejścia do tematów historycznych oraz ukazanie nieszablonowego podejścia do lekcji historii. Poza tym, rekordowa próba będzie okazją do miłego spędzenia czasu wśród znajomych i rodzin. Na miejscu obecni będą aktorzy, rekonstruktorzy oraz specjaliści w dziedzinie.

Podczas wydarzenia, poza ustanawianiem Rekordu Polski na największą lekcję historii uczestnicy będą mieli możliwość zostania świadkami rekonstrukcji historycznej, ukazującej wydarzenia z czasów I i II wojny światowej. Ponadto, będą mogli obejrzeć, dotknąć i zapoznać się szczegółowo z replikami pełnego umundurowania i strojów cywilów, wyposażenia żołnierzy, pojazdów i miejsc tamtych czasów. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji strefę zabawa,a całość wydarzenia umilą występy i koncerty topowych gwiazd rocka, pop i polo dance.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

10 sie 2019
Zakończone!

Czas

16:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Teren przy ul. Wojska Polskiego
Wojska Polskiego, 64-915 Jastrowie
Kategoria

Organizator

Ośrodek Kultury w Jastrowiu
Ośrodek Kultury w Jastrowiu