pixel

W 100 rocznicę odzyskania Niepodległości – rekordowa żywa flaga Polski!

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na największą żywą flagę Polski. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


W ramach Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego, zorganizowanego z okazji 100-lecia powstania organizacji oraz dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, bity będzie Rekord Polski.

Już w najbliższy wtorek, 7 sierpnia 2018 roku, podczas Ceremonii Otwarcia Zlotu ZHP, odbędzie się oficjalna próba pobicia Rekordu Polski na największy wzór flagi Rzeczypospolitej, utworzony z osób ubranych w białe i czerwone koszulki.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „W 100 rocznicę odzyskania Niepodległości – rekordowa żywa flaga Polski! Harcerze z ENERGIĄ zapraszają!”

Bicie rekordu odbędzie się na Wyspie Sobieszowskiej w Gdańsku. Uroczysta Ceremonia otwarcia zlotu ZHP rozpocznie się o godzinie 14:00. Bicie rekordu rozpocznie się bezpośrednio po niej, około godziny 15:00. 

Bicie rekordu na największą żywą flagę Polski ma uatrakcyjnić całe wydarzenie i stać się radosną formą obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są zarówno harcerze Związku Harcerstwa Polskiego jak i partnerzy oraz sympatycy harcerstwa.

Poza oficjalną próbą bicia rekordu podczas Zlotu ZHP Gdańsk 2018 na zielonym terenie Wsypy Sobieszewskiej będzie się sporo działo. Obszar zostanie podzielony na sześć stanic, w których obozować będą harcerze i harcerki z całej Polski. Modułowy program edukacyjny zapewnia uczestnikom i uczestniczkom zajęcia wodne, zwiedzanie Gdańska, udział w wydarzeniach kulturalnych, wyjazdy na Kaszuby i służbę na rzecz regionu.

Ponadto, harcerze i harcerki samodzielnie przygotują sobie posiłki i rozbiją obozowiska. Aktywny dzień zakończą na tzw. rynku zlotowym, gdzie wieczorem odbywać się będą kameralne koncerty, gry, dyskusje, spotkania z autorytetami świata kultury i sztuki, aktywistami i społecznikami.

Gdańsk 2018 - harcerze

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

07 sie 2018
Zakończone!

Czas

14:00 - 15:30

Lokalizacja

Wyspa Sobieszewska
Wieniecka 20, 80-680 Gdańsk, Polska
Kategoria

Organizator

Związek Harcerstwa Polskiego
Związek Harcerstwa Polskiego