pixel

XVIII Edycja Marszu Śledzia

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób jedzących śledzia jednocześnie został ustanowiony! Więcej informacji o rekordzie znajdziecie na: Rekord Polski w jedzeniu śledzi.


Osiemnasta edycja Marszu Śledzia w Zatoce Puckiej zapowiada się rekordowo! Wszystko za sprawą oficjalnej próby ustanowienia nowego Rekordu Polski na najwięcej osób jedzących śledzie jednocześnie.

Pierwsza edycja marszu odbyła się w 2002 roku. Od tego momentu renoma wydarzenia rosła, a kolejnych uczestników przybywało. Celów marszu założonych przez organizatorów – Stowarzyszenie Studiów i Analiz Bezpieczeństwa, jest kilka.

Po pierwsze, zaznajomić uczestników marszu z wyjątkową ciekawostką przyrodniczo-turystyczną regionu jaką jest Rybitwia Mielizna. Świadomość istnienia takich „pereł przyrody” jak mielizny między Kuźnicą na półwyspie helskim, a Rewą może prowadzić do ich poszanowania z jednoczesnym podniesieniem walorów turystycznych naszego regionu.

Po drugie, przez udział w marszu można zapoznać uczestników wydarzenia z zasadami bezpiecznego wypoczynku na wodzie, ratownictwem wodnym, zasadami przetrwania w wodzie i przełamać bariery w kontaktach z ratownikami WOPR.

Po trzecie, poprzez zapoznanie ze sobą grona osób ceniących sobie aktywny wypoczynek na łonie natury, organizatorzy wydarzenia bardzo chcą, aby udało się usunąć z mielizn pozostałości poligonu wojskowego z okresu II Wojny Światowej i okresu PRL-u. Dzięki temu możliwe będzie przywrócenie w pełni tego obszaru przyrodzie oraz umożliwienie bezpiecznej turystyki i rekreacji.

Podczas tegorocznego marszu, już 18 sierpnia 2018 roku odbędzie się oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób jedzących śledzie. Aby rekord został ustanowiony, w jednoczesnym jedzeniu rybnego przysmaku musi uczestniczyć przynajmniej 100 osób. Każdy z uczestników, na wyraźny znak organizatorów musi zjeść jednego śledzia w całości.

Celem bicia rekordu jest popularyzacja spożycia ryb oraz regionu Zatoki Puckiej. 

Plan tegorocznego wydarzenia wygląda następująco:

  • 08.00 – Otwarcie biura startowego – rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń z dla osób z grupy Last Minute, potwierdzanie obecności uczestników na liście startowej.
  • 09.30 – Zamknięcie biura startowego
  • 10.00 – Odprawa uczestników marszu, podział na grupy i przydział ratownika, sprawdzenie ekwipunku, uroczyste otwarcie marszu.
  • 10.30 – Start – Wejście do wód Zatoki Puckiej.
  • 12.30 – 14.00 – Postój, posiłek regeneracyjny, pasowanie na śledzia.
  • 15.00 – 16.00 – Wyjście w Rewie, posiłek regeneracyjny, uroczyste zakończenie marszu pod krzyżem u nasady szpyrku, wręczenie odznak i dyplomów.
Oceń ten rekord!
Tagi: , ,

Data

18 sie 2018
Zakończone!

Czas

10:30 - 15:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Biuro Marszu Śledzia
Hallera 1, 84-130 Kuźnica, Jastarnia, Polska
Kategoria

Organizator

Stowarzyszenie Studiów i Analiz Bezpieczeństwa
Stowarzyszenie Studiów i Analiz Bezpieczeństwa