pixel

Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób kolorujących w wielu lokalizacjach został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowe kolorowanki.


W ramach akcji „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze” organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przedszkolaki i dzieci z klas I – III szkół podstawowych na terenie województwa Śląskiego podejmą się oficjalnej próby ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób kolorujących jednocześnie w wielu lokalizacjach.

Aby udało się ustanowić rekord, łącznie we wszystkich lokalizacjach, w tym samym czasie musi kolorować przynajmniej 500 osób. Dozwolone jest kolorowanie wyłącznie kredkami, a wzór rysunku dla wszystkich uczestników Rekordu Polski jest taki sam.

Wydarzenie odbędzie się dla wszystkich lokalizacji w tym samym czasie. Początek rekordowej próby zaplanowano na wtorek 18 grudnia 2018. Start o godzinie 10:00.

W trakcie akcji dzieci otrzymają do pokolorowania obrazek formatu A4 z wizerunkiem policyjnej maskotki „Sznupka”. Najmłodsi zgromadzeni w grupach będą kolorować obrazek, a także będą zachęcani do zabrania pomalowanego obrazka do domu, by zawsze przypominał im jak ważne jest uważanie na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. W poszczególnych placówkach (wybranych przez policjanta dzielnicowego), w ramach profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa, która realizowana jest od września, podczas trwania akcji wezmą udział policjanci dzielnicowi. 

Organizatorzy za pośrednictwem akcji chcą osiągnąć szereg celów. Najważniejszym z nich, co oczywiste, jest zwiększenie świadomości i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego. Wykorzystanie w akcji policyjnej maskotki „Sznupka” ma na celu ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego –  policjanta, który jest blisko obywateli, jest otwarty na nich i zawsze służy pomocą. Ustanawianie Rekordu Polski na najwięcej osób kolorujących jednocześnie w wielu lokalizacjach ma zwiększyć zainteresowanie opinii publicznej i mediów. Ustanawiając Rekord Polski, organizatorzy chcą dotrzeć z informacją o akcji do jak najszerszego grona odbiorców, a tym samym zachęcić instytucje i inne organizacje do zwiększenia wysiłków na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych poprzez organizowanie podobnych inicjatyw.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego akcję:

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

18 gru 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Wiele lokalizacji
Kategoria

Organizator

Centrum Rozwoju Lokalnego
Centrum Rozwoju Lokalnego