pixel

Bieg Sztafetowy „Wokół Niepodległej”

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższą sztafetę biegową pod względem czasu i pokonanego dystansu został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Najdłuższa sztafeta biegowa. 


Z okazji tegorocznych obchodów 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w huczne świętowanie włączyli się także Funkcjonariusze Straży Granicznej z całej Polski. Już 22 września 2018 roku, o godzinie 15:00 rozpoczną oficjalną próbę ustanowienia aż dwóch Rekordów Polski. 

Bicie rekordów na najdłuższą sztafetę biegową pod względem czasu i pokonanego dystansu, odbędzie się w ramach akcji Bieg Sztafetowy „Wokół Niepodległej”. 

Celem akcji jest przebiegnięcie przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej dystansu około 3 600 km, czyli tyle ile wynosi łączna długość granic Rzeczypospolitej Polski. Planowo bieg ma trwać aż 18 dni i zakończyć się oficjalnie 10 października 2018 roku na mecie w miejscowości Berżniki (woj. Podlaskie).

W biegu weźmie udział blisko 500 funkcjonariuszy z całego kraju, którzy będą mieli do pokonania odcinki o długości 5 km. 

Podczas trwania sztafety przewidziane są etapy honorowe z udziałem zaproszonych gości, podczas których zostaną złożone kwiaty w miejscach pamięci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Na etapach honorowych prowadzącemu sztafetę funkcjonariuszowi lub pracownikowi Straży Granicznej towarzyszyć będą zaproszeni biegacze (m.in. przedstawiciele innych służb).

Cała akcja ma swój dedykowany hasztag #wokółNiepodległej do którego używania gorąco zachęcamy!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ponadto wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym TVP Info, TVP2 oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia.

 

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

22 wrz 2018 - 10 paź 2018
Zakończone!

Czas

15:00 - 14:20

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
Kategoria

Organizator

Komenda Główna Straży Granicznej
Komenda Główna Straży Granicznej