pixel

Charytatywne bieganie z okazji Dnia Flagi

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największy dystans pokonany boso w 24 godziny został ustanowiony! Relację z wydarzenia znajdziecie na: Największy dystans pokonany boso.


To będzie wyjątkowa majówka na Stadionie Energa w Gdańsku! Dokładnie 2 maja 2018 roku, rozpocznie się Piknik przy Stadionie podczas którego odbędzie się Charytatywny Bieg dla Arturka. Piknik organizowany jest w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla uczestników nie lada niespodziankę, z flagą Polski w roli głównej!

Celem organizowanych biegów jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację podopiecznego Fundacji Złotowianka – Arturka Rosy. Ponadto, podczas wydarzenia organizatorzy będą starali się poszerzyć świadomość pełnosprawnych uczestników biegu w temacie tolerancji dla rówieśników z problemami ruchowymi i emocjonalnymi oraz zmotywować jak największą liczbę osób do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Dla biegaczy przewidziano kilka różnych dystansów, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Opłata startowa na każdym z dystansów – 200m, 1000m, 5km i 10km zasili konto Arturka. Dodatkowo, biegi na 5 km i 10 km będą kwalifikowane w lidze biegowej, która  propaguje aktywność fizyczną bez względu na wiek i doświadczenia, a także nagradza najlepszych.

Głównym ambasadorem Biegu dla Arturka będzie Paweł Mej, znany także jako Bosy Biegacz. Podczas wydarzenia pan Paweł będzie bił Rekord Polski na największy dystans pokonany boso w ciągu 24 godzin. A wszystko po to, by zwrócić uwagę na potrzeby małego Artura! Bieg na boso rozpocznie się już 1 maja o godzinie 12.30 i zakończy się równo dobę później.

Paweł Mej jest maratończykiem, który nie raz brał już udział w imprezach biegowych. Pochodzi z małopolskiej miejscowości Baczków i robi coś czego nie robi nikt inny. Biega na boso, trzymając zazwyczaj flagę Polski w dłoniach. Pan Paweł biega długie dystanse nie tylko w Polsce. Brał również udział w biegach w Polsce, w Norwegii, w Niemczech, czy Grecji. W ciągu całej swojej kariery przebiegł już na boso 11 200 km, czyli tyle ile wynosi jedna czwarta długości równika Ziemskiego.

Całe wydarzenie skierowane jest zarówno do najmłodszych uczestników jak i do dorosłych. Na miejscu odbędzie się piknik rodzinny podczas którego zaplanowano wiele atrakcji. Wśród nich m.in: konkurs recytatorski, konkursy sportowe, zabawy oraz koncerty.

Szczegółowy program: 2 maja 2018
9:00 – 10:30 – BIURO ZAWODÓW
10:00 – rozgrzewka przed biegami dla dzieci
10:15 – zawody dla dzieci – bieg na 200m
10:30 – bieg na 1 km
10:45 – rozgrzewka przed biegami głównymi
11:00 – biegi główne na 5 km i 10km
12:30 – zakończenie biegów
12:35 –  zakończenie Rekordu Polski Paweł Mej
12:45 – wręczenie nagród i wyróżnień
13:15 – konkurs recytatorski
14:00 – rozpoczęcie koncertów
16:00 – zakończenie

Całkowity przychód z imprezy przeznaczony będzie na rehabilitację małego Arturka Rosy.

Zapisów na wydarzenie można dokonywać tutaj.Bosy bieg

Oceń ten rekord!

Data

01 - 02 maj 2018
Zakończone!

Czas

12:30 - 16:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Stadion Energa Gdańsk
Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk
Kategoria

Organizator

Sebastian Rosa