pixel

Czy w Wolsztynie uda się pobić Rekord Polski na największą zapiekankę ziemniaczaną?

Wolsztyn słynie z jedynej w Europie lokomotywowni lokomotyw parowych, dzięki której pasażerowie z różnych zakątków naszego kontynentu mogą doświadczyć podróży w starym stylu. W tym samym miejscu znajduje się również muzeum parowozów oraz skansen. Co roku na przełomie kwietnia i maja w Wolsztynie odbywa się Parada Parowozów, podczas której prezentowane są najokazalsze maszyny. W tym roku w ramach tych obchodów organizowany jest również Rekord Polski na największą zapiekankę ziemniaczaną.

Jeszcze przed majówką,  podczas wydarzenia Parady Mini Parowozów, organizatorzy chcą poczęstować swoich gości największą zapiekanką ziemniaczaną, jaką do tej pory miała szansę zobaczyć Polska. Obecny rekord na największą zapiekankę wynosi 148 kg. Organizatorzy zapowiadają, że zamierzają osiągnąć wynik 160 kg. Czy im się to uda? Zobaczymy, jednak jednego nie da się zaprzeczyć. Będzie to z pewnością smaczny rekord.

Oprócz samego poczęstunku, na odwiedzających będzie czekała prezentacja modeli parowozów w skali 1:10. To dzięki temu całe wydarzenie nazywa się Parada Mini Parowozów. Organizatorom zależy aby ten czas mogli przyjemnie spędzić zarówno dorośli, jak i dzieci. Program wypełniony jest m.in. koncertami, pokazami parowozów, zwiedzaniem parowozowni z przewodnikiem oraz wystawą fotograficzną. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję przejechać się lokomotywą.

Dokumentacja z przebiegu rekordu, czyli waga gotowej zapiekanki oraz materiały z procesu przygotowania i ważenia, zostaną przesłane do Biura Rekordów po wydarzeniu. Wtedy zostaną zweryfikowane i dowiemy się czy organizatorom udało się pobić Rekord Polski w kategorii „Największa zapiekanka ziemniaczana”.

plakat parada mini parowozów rekord polski największa zapiekanka ziemniaczana
Źródło: https://www.parowozowniawolsztyn.pl/

Pozostali organizatorzy:

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

01 maj 2023
Zakończone!

Czas

14:00 - 16:00
Kategoria