pixel
Drums Fusion 2023 rekord Guinnessa Miejskie Centum Kultury w Bydgoszczy

Drums Fusion 2023 – rekord Guinnessa na bębnach z recyklingu

Z pewnością nie tylko najmłodsi kojarzą radosne „Hakuna Matata” śpiewane przez Timona i Pumbę w kultowym „Królu Lwie”.  Tym razem znana melodia wybrzmi podczas bydgoskiego Drums Fusion 2023 i to w niecodziennej wersji –  już 28 maja 2023 roku perkusiści podejmą bowiem próbę pobicia rekordu Guinnessa w kategorii  „Największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”!

Drums Fusion to wyjątkowy festiwal rytmu i sztuki perkusyjnej, podczas którego – nie tylko lokalni – perkusiści prezentują swoje niecodzienne umiejętności i umilają czas zebranym na spektakularnym wydarzeniu plenerowym. Zapierające dech w piersiach święto muzyki jest obecnie jednym z największych i najważniejszych bydgoskich wydarzeń kulturalnych.

Drums Fushion Bydgoszcz
Fot.: mck-bydgoszcz.pl

Na uczestników tegorocznej edycji wydarzenia, poza niezmiennie zachwycającą oprawą muzyczną, czekać będzie jeszcze nie lada wyzwanie – próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii  „Największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”! Aby wybębnić sobie miejsce w księdze, minimum 1 237 uczestników będzie musiało przez więcej niż 5 minut wygrywać na prowizorycznych bębnach określoną melodię. Utworem będzie radosne „Hakuna Matata” z filmu Król Lew.

Próba pobicia rekordu nie będzie jednak nowością dla organizatorów festiwalu – podczas Drums Fusion w 2016 roku pobity został rekord Guinnessa w grze na największym bębnie! Gigantyczny instrument posiadał membranę o 10-metrowej średnicy,  jego waga przekraczała 3 tony a rytm wybijało na nim jednocześnie 296 osób. Czy perkusistom z Bydgoszczy ponownie uda się wpisać się do Księgi rekordów Guinnessa? Przekonamy się o tym już 28 maja 2023 roku w Hali Immobile Łuczniczka! 

Drums Fusion 2023 - rekord Guinnessa
Fot.: mck-bydgoszcz.pl

Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich, jednak na próbę pobicia rekordu warto zapisać się wcześniej – na uczestników wpisanych na listę czekają bowiem festiwalowe gadżety! Zapisy przyjmowane będą mailowo do 25 maja do godz. 12.00.

Na czym można wybijać rytm? Niemal na wszystkim! Tuby z kartonu, plastikowe wiaderka, garnki, pokrywki, puszki, drewniane łyżki, a nawet zalegająca w szafce paczka ryżu – ważne, by perkusjonalia były wykonane z materiałów przeznaczonych do późniejszego recyklingu.

Filmy z instrukcjami, jak wybijać rytm w danej sekcji znajdują się na kanale Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na YouTube oraz na wydarzeniu na Facebooku.

Przygotujcie swoje bębny z recyklingu i spotkajmy się w Bydgoszczy!

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

28 maj 2023
Zakończone!

Czas

16:00 - 17:00

Więcej informacji

Wydarzenie

Lokalizacja

Łuczniczka Hala Sportowo-Widowiskowa
Toruńska 59, 85-023 Bydgoszcz
Kategoria