Stowarzyszenia Księgowych w Polsce to najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. Od 1907 roku Stowarzyszenie dokłada starań, by jego członkowie odznaczali się najwyższej jakości kompetencjami i postępowali zgodnie ze standardami etyki.
Aktualny Rekord Polski
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, 2023
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce potwierdziło, że jest jest największą organizacją skupiającą i edukującą środowisko księgowych. Pobili swój rekord po raz kolejny! Tym razem w czerwcowym szkoleniu online wzięło udział aż 1770 osób. To ponad 700 więcej niż w roku ubiegłym!
4 czerwca 2024, z okazji Dnia Księgowego, odbyło się szkolenie „Międzynarodowy księgowy w VAT”. O 11:45 na platformie ClickMeeting organizatorzy oficjalnie rozpoczęli największe tego typu szkolenie w Polsce. Całość transmitowana była także na YouTube.
Wykładowcą w tym roku była Anna Michalak, która specjalizuje się w polskim oraz międzynarodowym prawie podatkowym, zapewniając klientom głównie obsługę podatkową restrukturyzacji przedsiębiorstw, sporządzanie dokumentacji w zakresie cen transferowych oraz bieżące doradztwo w podatkach dochodowych, VAT, lokalnych, a także w kwestiach celnych.
Podczas szkolenia omówione zostały takie kwestie jak najważniejsze aspekty dla podatników prowadzących biznes międzynarodowy, transakcje łańcuchowe czy największe problemy podatkowe w świetle ostatnich wyroków sądów i interpretacji organów.
Organizatorzy zapewniają, że to nie ostatni rekord! W przyszłym roku Stowarzyszenie Księgowych w Polsce planuje kolejną próbę.
Poprzednie Rekordy Polski
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, 2023
Znowu to zrobili — Stowarzyszenia Księgowych w Polsce po raz kolejny pobiło Rekord Polski na Największe szkolenie online z księgowości! Na tegorocznej próbie pojawiło się aż 187 osób więcej niż poprzednio.
14 czerwca 2023, czyli rok po uzyskaniu oficjalnego tytułu rekordzistów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce postanowiło ponownie sięgnąć po rekord. Tym razem, wraz z wybiciem południa, za pośrednictwem programu Clickmeeting w zajęciach poprowadzonych przez pana Dariusz Polakowskiego udział wzięło aż 1 014 osób!
Tematem wirtualnych zajęć wykładowo-seminaryjnych był „Logiczny księgowy w podatku VAT”. Prowadzący przybliżył zebranym aktualne zagadnienia z zakresu podatku od towarów i usług, a przygotowane ćwiczenia pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę.
W zajęciach wzięli udział zarówno księgowi, jak i osoby postronne zainteresowane omawianą tematyką. Pan Dariusz zadbał, by poruszane zagadnienia były ciekawe i zrozumiałe dla każdej grupy, dzięki czemu udana próba pobicia Rekordu Polski była owocnym w przydatne informacje wyzwaniem.
Księgowi ze Stowarzyszenia już nie raz udowodnili nam, że nie tylko w codziennej pracy „idą na Rekord” — czy w przyszłym roku podejmą więc kolejną próbę ustanowienia jeszcze wyższego wyniku? Mamy nadzieję, że tak!
czerwiec 2022
10 czerwca 2022 roku z okazji 115. rocznicy powstania Stowarzyszenia Księgowych w Polsce odbyło się wydarzenie wyjątkowe. O godzinie 11:50 rozpoczęło się rekordowe szkolenie online z zakresu księgowości, w którym udział wzięły osoby z całej Polski.
Tematyka wydarzenia dotyczyła księgowości, jednak bardziej szczegółowo dotykało zagadnień bezpieczeństwa ksiąg rachunkowych w środowisku informatycznym. Rekord polegał za zebranie jak największej liczby uczestników webinaru. Stowarzyszenie pokazało, że jest największą organizacją w kraju szkolącą księgowych, uzyskując rekordową frekwencję.
W wydarzeniu, od początku do końca, uczestniczyło 827 osób! Było to największe szkolenie online z tej tematyki w naszym kraju.
Szkolenia poprowadziła dr Monika Król-Stępień, Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiego SKwP. Odbyło się ono na platformie Clickmeeting.
Na sam koniec, sędzia z Biura Rekordów otrzymał statystyki ze szkolenia, a po ich przeanalizowaniu potwierdził ustanowienie Rekordu Polski na największe szkolenie online z księgowości oraz pokazał wirtualny certyfikat.