pixel

Festyn Rodzinny – Uśmiech Dziecka

Z wielką przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największa mozaikę ułożoną z ludzi został ustanowiony! Relacje z wydarzenia znajdziecie na: Największa mozaika


W dniach 23 i 25 maja 2018 r. w Głuchołazach odbędzie się Festyn Rodzinny – Uśmiech dziecka. Podczas wydarzenia, w najbliższy piątek, odbędzie się oficjalna próba pobicia Rekordu Polski na największą mozaikę ułożoną z ludzi. Ułożony wzór będzie przedstawiał znak graficzny Orderu Uśmiechu.

Głównym celem całego przedsięwzięcia jest promowanie obszaru Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. Ponadto, rok 2018 został ustanowiony przez Radę Miejską w Głuchołazach rokiem Orderu Uśmiechu. Wybór Głuchołaz jest oczywisty, ponieważ właśnie tutaj, dokładnie 50 lat temu, wówczas 9-letnia mieszkanka tego miasta, Ewa Chrobak wymyśliła projekt wyjątkowej nagrody przyznawanej przez dzieci na całym świecie. Dziewczynka samodzielnie odrysowała od talerzyka i szklanki słońce, do którego ręcznie dorysowała nierówne promienie. Aktualnie Ewa Chrobak na co dzień przebywa poza granicami Polski, dlatego w najbliższy piątek nastąpi niepowtarzalna okazja do tego, żeby poznać historię znanego na całym świecie „słoneczka” z pierwszej ręki.

Ewa Chrobak jest obecnie Sekretarzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Bicie rekordu zaplanowano na godzinę 11:00. Rekord odbędzie się na Stadionie Miejskim w Głuchołazach.

Szczegółowy program festynu oraz wszystkich odbywających się w ramach niego atrakcji znajduje się na plakacie promującym wydarzenie.

Impreza skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży oraz wszystkich dorosłych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Głuchołazy - Festyn Rodzinny

Oceń ten rekord!

Data

25 maj 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Organizator

Gmina Głuchołazy
Gmina Głuchołazy