pixel

Finał Akcji Bezpieczny Odblask

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy łańcuch z osób z elementami odblaskowymi został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: łańcuch z elementów odblaskowych.


W ramach finału akcji Bezpieczny Odblask mieszkańcy Piekar Śląskich staną przed szansą pobicia Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch z osób z elementami odblaskowymi. 

Projekt Bezpieczny Odblask to cykl spotkań edukacyjnych skierowany do piekarskich dzieci i seniorów. Ma na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie ochrony przed współczesnymi oszustami oraz poprawę bezpieczeństwa pieszych poruszających się po drogach.

Zadanie postawione przed mieszkańcami Piekar nie należy do najprostszych, ponieważ aktualny Rekord Polski w tej kategorii wynosi aż 469 osób. Należy do uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza. Więcej o tym rekordzie przeczytasz: tutaj. Nowy rekord zostanie przyznany na podstawie ilości uczestników.

Bicie rekordu rozpocznie się w czwartek 24 maja o godzinie 10:00 na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich i potrwa do około 14:00. Wydarzeniem towarzyszącym próbie będzie Piknik Rodzinny.

W wytycznych dotyczących bicia rekordu znajdują się informacje, że linia nie musi być idealnie prosta, ważne jednak, by była pojedyncza i tworzyła jeden element. Ponadto każda osoba musi mieć na sobie widoczny element odblaskowy, a osoby tworzące łańcuch powinny trzymać się za ręce.

Organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Fundacja MOŻESZ LEPIEJ. 

Honorowy patronat nad całą akcją objął Prezydent miasta Piekary Śląskie – Sława Umińska-Duraj.

Bezpieczny odblask

Oceń ten rekord!

Data

24 maj 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 14:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Kopiec Wyzwolenia
41-949 Piekary Śląskie

Organizator

Fundacja MOŻESZ LEPIEJ
Fundacja MOŻESZ LEPIEJ