pixel

Ile osób w tym roku zasieje łąkę kwietną?

Kwiaty cieszą oko oraz oddziałują na mózg nie tylko swoimi kolorami, ale również zapachem. Łąki kwietne wielu kojarzą się z dzieciństwem i łagodnością natury. Jednocześnie wysokie trawy, szczególnie łąki kwietne, mają ogromne znaczenie dla prawidłowej retencji wody. Są także schronieniem i pożywieniem dla wielu owadów.

10 maja 2023 roku województwo łódzkie organizuje wielkie sianie łąki kwietnej w kompleksie pałacowo-parkowym w Walewicach. Od godziny 10:00 zgromadzeni dołożą cegiełkę do działań na rzecz ochrony środowiska, a przy okazji wezmą udział w próbie pobicia Rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób siejących łąkę kwietną jednocześnie”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Województwo łódzkie Ogrodem Polski” polegającego na podejmowaniu szeregu inicjatyw, przyczyniających się do poprawy jakości życia mieszkańców województwa. Zwiększanie powierzchni terenów zielonych, przy zachowaniu bioróżnorodności przyrodniczej, zaowocuje  przyjaźniejszym i bezpieczniejszym klimatycznie środowiskiem. Promowanie rozwiązań proklimatycznych oraz propagowanie wiedzy o roli zielonych ekosystemów w otoczeniu człowieka jest głównym celem przedsięwzięcia. Integracja mieszkańców wokół wspólnej inicjatywy będzie szczególnym elementem, wzmacniającym znaczenie aktywności proekologicznej. Przy sianiu łąki organizatorzy korzystają z wielkiego doświadczenia i wiedzy merytorycznej partnera wydarzenia, jakim jest Fundacja Kwietna.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska objęło wydarzenie patronatem honorowym.

 

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

10 maj 2023
Zakończone!

Czas

10:00 - 13:00

Lokalizacja

Kompleks pałacowo-parkowy w Walewicach
Walewice 38, 99-423 Walewice
Kategoria

Organizator

Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie