pixel

Miłośnik 4 kółek pokona Polskie wybrzeże pieszo

Michał Jesionowski – polski twórca internetowy, właściciel sieci warsztatów samochodowych, autor książek i Miłośnik 4 kółek. Już 27 kwietnia 2023 wyruszy w pieszą podróż wzdłuż polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Jaki jest cel? Pokonać około 520 km w czasie mniejszym niż 18 dni i tym samym ustanowić Rekord Polski w kategorii „Najszybsze przejście pieszo Polski wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego”.

Miłośnik 4 kółek pójdzie pieszo

Michał „Micha” Jesionowski od 2015 roku prowadzi kanał w serwisie Youtube, który zrzesza fanów motoryzacji. „Miłośnicy 4 kółek – zrób to sam” to obecnie najpopularniejszy program o tej tematyce, który zgromadził aż 1,47 mln subskrybentów.

Michał oprócz sukcesu kanału i swoich biznesów osiągnął jeszcze jeden sukces, dużo ważniejszy dla swojego życia. W ciągu kilkunastu miesięcy zmienił priorytety w swoim życiu i schudł 30 kilogramów. Oprócz zmian w wyglądzie, zaszły również zmiany w trybie życia i decyzjach dotyczących przyszłości.

Rekord Polski w przejściu wzdłuż polskiego wybrzeża to ukoronowanie tego procesu. Pokazanie, że walka o swoje zdrowie to najważniejsze, co człowiek może osiągnąć.

„Michu” zdaje sobie sprawę, że droga nie będzie łatwa, ale to nic w porównaniu do drogi, jaką przebył do tej pory, starając się wyjść na prostą po turbulencjach z wagą i niezdrowym stylem życia. Opowiada, że chciałby być inspiracją do walki o siebie i pokazać, że ograniczenia można pokonać i odnieść sukces. Sama próba już jest sukcesem, co podkreśla w rozmowie z nami.

Życie bez pasji zabija i zawsze należy dążyć do swojego celu. Jednym z wielu etapów mojego życia jest właśnie ten, w którym staję po 390 dniach walki o życie, walki o zdrowie i lepsze jutro. Jest to koniec okresu, w którym w wieku 35 lat musiałem walczyć o życie, a zarazem o zdrowie ze względu na różnego rodzaju choroby spowodowane ponad 30-sto kilową nadwagą i brakiem ruchu. Próba ustanowienia rekordu jest dla mnie podsumowaniem ponad roku pracy nad sobą i swoimi ułomnościami i sam fakt, że 27.04. staję na linii startu, jest dla mnie wygraną i niezależnie od tego, czy ustanowię rekord, czy może w ogóle nie dojdę, wygraną jest to, że startuję.

Z całego przedsięwzięcia powstanie materiał video. Vlog z wyprawy będzie nawoływał do zmiany trybu życia. Autor ma nadzieję, że swoim działaniem pokaże, że w żadnym momencie nie jest za późno na zmiany.

fot. Marcin Bruniecki (Foto Brun) – Michał Jesionowski archive, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=114012071
Oceń ten rekord!

Data

27 kwi 2023 - 15 maj 2023
Zakończone!

Czas

07:00
Kategoria

Organizator

Michał Jesionowski - Miłośnicy 4 kółek
Michał Jesionowski - Miłośnicy 4 kółek