pixel

Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób nadających jednocześnie kod Morse’a używając latarek został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Nadawanie wiadomości kodem Morse’a.


W ramach uroczystego otwarcia Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie (Warszawa) już w najbliższą sobotę 13 października 2018 roku odbędzie się oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób nadających jednocześnie kod Morse’a używając latarek.

Królewski Ogród Światła, który można podziwiać po zmroku przy pałacu w Wilanowie w Warszawie to plenerowa wystawa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożone są w finezyjne kształty. Osoby odwiedzające wilanowski park po zmroku, mogą wkroczyć w magiczną przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na prawdziwym, królewskim dworze. Dodatkowo w Ogrodzie Światłą odbywają się świetlno-muzyczne pokazy, które można oglądać z wysokości tarasu górnego, co daje absolutnie niesamowity efekt!

Aby udało się pobić świetlny Rekord Polski na najwięcej osób nadających jednocześnie kod Morse’a używając latarek, w wydarzeniu musi wziąć udział przynajmniej 100 osób, które na wyraźny sygnał organizatorów będą nadawać tą samą wiadomość przy pomocy kodu Morsea’a.

Przypomnijmy, że kod Morse’a został stworzony w 1838 roku przez Samuela Morse’a i Alfreda Vaila. Jest to specyficzny sposób prezentacji liter i cyfr oraz znaków specjalnych przy pomocy światła, ale również dźwięków, znaków kropki i kreski, czy impulsów elektrycznych. Specjalny rodzaj kodu zaprojektowano, by człowiek był w stanie odczytać przekazywaną wiadomość, bez użycia jakiegokolwiek urządzenia dekodującego. Kod Morse’a jest  wszechstronny i uniwersalny, dzięki czemu można go z łatwością nadawać w sytuacjach awaryjnych za pomocą zaimprowizowanych środków.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do 21:00. Bicie rekordu zaplanowano na godzinę 18:00. Na miejscu obecna będzie również sędzina Biura Rekordów, która będzie nadzorować bicie rekordu i zweryfikuje wynik próby.


Fotografia autorstwa: Marcina Mastykarza

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

13 paź 2018
Zakończone!

Czas

17:00 - 21:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Królewski Ogród Światła
Plaża Wilanów, Franciszka Klimczaka 2, 02-797 Warszawa
Kategoria

Organizator

Urząd dzielnicy Wilanów w Warszawie
Urząd dzielnicy Wilanów w Warszawie