pixel
Kasetowy rekord Polski - domino z kaset

Piaseczyński Dzień Retro – Kasetowy Rekord Polski!

Kultowy nośnik, który aż do lat 90. zapewniał ludziom prosty i tani dostęp do muzyki — kaseta magnetofonowa. Zaprezentowany w 1963 roku przez Philipsa projekt, mimo iż wyparty z rynku przez płyty CD, nadal zajmuje honorowe miejsce w sercach i na półkach melomanów na całym świecie.

To właśnie z okazji obchodów 60. lat kasety magnetofonowej podczas Piaseczyńskiego Dnia Retro podjęta zostanie próba ustanowienia Rekordu Polski na najdłuższe domino z kaset magnetofonowych! Wyzwaniem będzie nie tylko ustawienie rekordowej liczby kaset, ale nadanie ustawieniu domina pożądanego przez organizatora kształtu. Co więcej, wzór musi mieć długość co najmniej 100 m. Czy kasetowe domino zapisze się w Księdze Rekordów Polski? Dowiemy się już 23 września przyjeżdżając do Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie!

Próbie ustanowienia Rekordu Polski towarzyszyć będą liczne atrakcje, w tym m.in.: zlot i rajd samochodów zabytkowych, wycieczka wąskotorową koleją z nagrodami, debata pasjonatów zabytków techniki pt. „Czy i dlaczego stare urządzenia RTV są lepsze od współczesnych?” oraz wystawę retro-komputerów wraz z prezentacją gier retro. Na uczestników czekać będzie również słodki poczęstunek — największy i najsmaczniejszy tort w kształcie, oczywiście, kasety magnetofonowej. Całość uświetni występ rockowego zespołu SHOUT.

Podczas Piaseczyńskiego Dnia Retro atrakcje zapewnią m.in.: Muzeum Kaset, Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa, Muzeum Piaseczna, Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa oraz Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów. Głównym partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

23 wrz 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Centrum Edukacyjno-Multimedialne
ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Kategoria

Organizator

Miasto i Gmina Piaseczno oraz Muzeum Kaset