pixel
lenka mazur - rekord polski

Rekord Polski dla Lenki Mazur

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na najwięcej e-kartek z życzeniami wysłanych w ciągu 1 miesiąca. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


Już od 1 grudnia 2020 roku, przez miesiąc będziemy ustanawiać Rekord Polski dla Lenki Mazur chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Rekord Polski będzie polegał na wysłaniu dziewczynce największej liczby e-kartek z życzeniami w ciągu 1 miesiąca. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto wyśle do Lenki Mazur e-kartkę z życzeniami w okresie od 1 do 31 grudnia 2020 roku. Kartki należy przesyłać na adres e-mail: rekord.lenki@gmail.com. 

Do rekordu będą liczyły się tylko e-kartki zawierające grafikę i tekst z życzeniami. Mogą być świąteczne lub z innej okazji, bo każda okazja jest dobra, aby pomóc. Wysłanie e-kartki nic nie kosztuje, dlatego rodzice dziewczynki proszą o wpłatę chociaż 5 zł zaoszczędzonych na kartce i znaczku na skarbonkę siepomaga.pl/lenka z dopiskiem „rekord”. Niech to będzie dla niej świąteczny prezent i wygrany los w życiowej loterii. A może i tu uda się pobić rekord wpłat ? 

Pomysłodawcami całej akcji są rodzice Lenki, którzy obiecali sobie i swojej córeczce, że poruszą niebo i ziemię, żeby zdobyć dla niej najdroższy lek świata – Zolgensma. Taka terapia genowa kosztuje aż 9,5 miliona złotych, dlatego rodzina codziennie szuka nowych pomysłów, żeby dotrzeć z prośbą o pomoc do milionów ludzi dobrej woli. I tak właśnie zrodził się pomysł na ustanawianie Rekordu Polski w liczbie e-kartek otrzymanych mailem. Wszyscy liczymy na to, że ustanowienie Rekordu Polski zapewni Lence rozpoznawalność w całym kraju oraz, że otworzą się przed nią serca wszystkich Polaków i szybciej zdobędziemy pieniądze na niezbędny lek.

Lenka codziennie jest rehabilitowana, żeby jej mięśnie słabły jak najwolniej, ponieważ lek można podać tylko do wagi dziecka 13,5 kg, a dziewczynka waży już 11 kg. Lenka Mazur jest bardzo dzielna – może dlatego, że urodziła się 11.11.2018 r. w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ta magiczna data daje siłę i wiarę w zwycięstwo!

W pomoc Lence Mazur jest zaangażowanych mnóstwo osób o wielkich sercach. Również i Ty możesz dołączyć do nich! Mimo pandemii i konieczności zachowywania dystansu społecznego – nie poddajemy się! Dziadkowie Lenki jeżdżą po Polsce Dziadkobusem i zbierają fundusze, a przy pomocy wielu SuperBohaterów Lenki tysiące listów i plakatów znalazło się już w takich miastach jak Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Włocławek, Toruń czy Wrocław. Niech wieść o Lence Mazur roznosi się szerokim echem po całej Polsce, a jej historia poruszy serca wszystkich Polek i Polaków!

 „Obudźmy się, zagrajmy razem głosem naszych serc. Niech wspólny cel zjednoczy serca – życie darem jest” to refren piosenki dedykowanej Lence. Wzruszający projekt „Zagrajmy razem. Said i Przyjaciele dla Lenki Mazur” stworzył Said Stępniewski, a zaśpiewali m.in. Katarzyna Dąbrowska, Daria Kowolik i Jerzy Gmurzyński z The Voice of Poland, a także Marek Kryjom z zespołu „Piersi”. Piosenki można posłuchać w serwisie YouTube

Głęboko wierzymy, że z Waszą pomocą stanie się CUD BOŻEGO NARODZENIA, a wiara przecież czyni cuda…Prawda? Lenka przesyła buziaczki i dziękuje za każdą e-kartkę z życzeniami i każdą wpłatę. 

Historię Lenki Mazur możesz przeczytać tutaj: Lenka Mazur.

P.S. Możesz też pomóc na inne sposoby, np. dołączając do grupy aukcyjnej Lenki na Facebook’u.  wysyłając SMS o treści 0076307 pod numer 72365,codziennie zaglądając w www.dobryklik.pl/lena, odsłaniając obrazek uśmiechniętej Lenki oraz organizując lokalne zbiórki, przekazując wieść o Lence swoim najbliższym, dołączając do zbiórki Lenki, jako wolontariusze, dzieląc się pomysłami na zwiększenie zasięgu o zbiórce na rzecz Lenki Mazur. Dołącz do zespołu SuperBohaterów Lenki i pamiętaj, że to nie lśniąca peleryna czyni z nas SuperBohaterów, a wielkość naszych Serc!

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

01 - 31 gru 2020
Zakończone!

Czas

00:00 - 23:55

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Online
Cały Świat
Kategoria

Organizator

Rodzice Lenki Mazur
Rodzice Lenki Mazur