pixel
Najdłuższa makieta modułowa

Rekordowa Wystawa Makiet Kolejowych

Przedstawić otaczający nas świat w miniaturze to nie lada wyzwanie. Tworzenie makiet wymaga bowiem niezwykłej wręcz precyzji, opanowania i kreatywności. Dobrze wiedzą o tym modelarze i sympatycy modelarstwa, którzy w sobotę 9 września 2023 roku w Szczecinie podejmą próbę ustanowienia Rekordu Polski na najdłuższą makietę modułową! 

Wydarzenie będzie częścią jubileuszowej, X Wystawy Makiet Kolejowych. Dopracowane do perfekcji konstrukcje będzie można podziwiać na pierwszym poziomie parkingu Galerii Handlowej Turzyn, który specjalnie na tę okazję zostanie wyłączony z użytku. Częścią wystawy będzie zgłoszona do próby ustanowienia rekordu  makieta kolejowa w skali H0, złożona z wielu mniejszych modułów połączonych w jedną całość.

Aby ustanowić Rekord Polski makieta musi przekroczyć długość 100 metrów. Z pierwszych obliczeń członków klubu modelarskiego wynika, że ich projekt będzie miał długość ponad… 400 m! Czy model spełni wszystkie wytyczne i zapisze się w historii Rekordów Polski jako najdłuższa makieta w kraju? Przekonamy się już 9 września!

Najdłuższa makieta modułowa w Polsce

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

09 wrz 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Poziom 1 parkingu Galerii Handlowej Turzyn
aleja Bohaterów Warszawy 42, 70-342 Szczecin
Kategoria

Organizator

Episo 3 Turzyn Sp. z o. o