pixel

Spacer po Zdrowie – zaproś swojego lekarza

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na największy spacer zorganizowany w wielu lokalizacjach jednocześnie. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


W ramach tegorocznej edycji akcji Spacer po Zdrowie, w dziesięciu polskich miastach odbędzie się oficjalna próba ustanowienia nowego Rekordu Polski na największy spacer zorganizowany w wielu lokalizacjach jednocześnie.

Jednoczesne spacerowanie dla zdrowia odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca – 29 września 2018 roku, w: Chrzanowie, Ciechocinku, Kraśniku, Malborku, Oświęcimiu, Sandomierzu, Skierniewicach, Sopocie, Świerklańcu i Żyrardowie. 

Celem ustanowienia rekordu jest aktywizacja polskiego społeczeństwa oraz zaprzyjaźnienie z aktywnością fizyczną osób w różnym wieku, niezależnie od występujących u nich chorób przewlekłych. Organizatorzy wydarzenia chcą pokazać, że już 30 minut marszu dziennie ma wiele korzyści dla naszego zdrowia, a jednocześnie żadnych działań ubocznych.  Przeciwwskazań do spaceru nie ma żadnych. Spacerować może każdy – od kobiety w ciąży, poprzez małe dzieci, osoby dorosłe i starsze.

Podczas bicia Rekordu Polski chcemy zintegrować rodziny, aby spędzały razem więcej czasu, właśnie podczas spaceru. Spacer poprawia koncentrację, nastrój, kreatywność, sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów i poznawaniu sąsiadów. Poprawia także zdrowie i przede wszystkim wydłuża życie – mówią organizatorzy.

„Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza” ma również na celu ośmielenie pacjentów, aby pytali swoich lekarzy prowadzących, jaka aktywność fizyczna jest dla nich najlepsza i najbezpieczniejsza mimo chorób przewlekłych.

Planowy przebieg wydarzenia, w każdym z miast przedstawiamy poniżej:

10.00 -11.00 – Rejestracja
11.00 – 11.45 – Warsztaty Nordic Walking, Warsztaty dla kobiet w ciąży i Warsztaty Zdrowy Kręgosłup
11.45 – rozgrzewka – 15 minut
12.00 – 12.30Bicie Rekordu Polski na największy spacer w wielu lokalizacjach jednocześnie (30 minut)
12.30-12.45 – relaks, wyciszenie
13.00-13.30 – zakończenie i zaproszenie na dalszą część wydarzenia

Dodatkowo na wszystkich uczestników rekordowego spaceru czeka sporo dodatkowych atrakcji. Wśród nich między innymi: warsztaty Nordic Walking, warsztaty dla kobiet w ciąży, warsztaty Zdrowy Kręgosłup, Miasteczko Zdrowia oraz pokazy pierwszej pomocy.

Projekt „Spacer po Zdrowie – Zaproś swojego Lekarza” finansowany jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.NPZ 2018

 

Spacer po zdrowie logo

Oceń ten rekord!

Data

29 wrz 2018
Zakończone!

Czas

12:00 - 12:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB
Kategoria

Organizator

PERŁA WELLNESS SP. Z O.O.
PERŁA WELLNESS SP. Z O.O.