pixel

Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na Najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie.


Po zeszłorocznym sukcesie Starachowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, prezydent miasta Starachowice – Marek Materek ma zaszczyt zaprosić mieszkańców na jego drugą edycję. Wydarzenie odbędzie się w tym roku między 15, a 17 grudnia 2017 roku, na Placu pod Skałkami przy Alei Armii Krajowej 27 w Starachowicach.

W tym roku, organizatorzy przewidzieli dla wszystkich uczestników jarmarku wiele różnych, bożonarodzeniowych atrakcji. Wśród nich znajdą się między innymi: występ kolędników bożonarodzeniowych, wspólne ubieranie choinki, Miejska Wigilia oraz wizyta gościa specjalnego – św. Mikołaja. Ponadto, codziennie przez cały okres trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego można będzie obejrzeć na Placu pod Skałkami Żywą szopkę z Sanktuarium Kałków – Godów.

Podobnie jak w zeszłym roku, organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego wraz z mieszkańcami Starachowic postanowili ustanowić nowy Rekord Polski. Tym razem walka będzie toczyć się o tytuł rekordzisty Polski w kategorii – najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie. Próba ustanawiania rekordu zaplanowana jest na 15 grudnia 2017 roku, na godzinę 12:00.

Na miejscu obecny będzie sędzia Biura Rekordów, który zweryfikuje wynik próby i ogłosi oficjalny wynik Rekordu Polski na najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie. Aby rekord mógł zostać zatwierdzony, na Jarmarku Bożonarodzeniowym w  Starachowicach muszą zgromadzić się przynajmniej 622 osoby, czyli minimalnie o jedną osobę więcej niż wynosi aktualny Rekord Polski w tej kategorii ustanowiony przez miasto JózefówNajważniejsze podczas próby bicia rekordu jest to, aby każdy uczestnik w wyznaczonym czasie 5 minut, zjadł w całości, jedno otrzymane od organizatorów jabłko. 

Koniecznie zobaczcie i przypomnijcie sobie jaka fantastyczna atmosfera panowała w Starachowicach w zeszłym roku, podczas ustanawiania nowego Rekordu Polski na najwięcej osób w czapkach św. Mikołaja!

Jarmark Starachowice - plakat

 

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

15 - 17 gru 2017
Zakończone!

Czas

11:00 - 17:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Plac pod Skałkami
aleja Armii Krajowej 27, 27-200 Starachowice, Polska
Kategoria