pixel
rekord-gminy-kazimierza-wielka

Światowy Dzień Środowiska 2021 w Kazimierzy Wielkiej – „Bogata z natury”

Dokładnie 5 czerwca 2021 roku o godzinie 12:00 Gmina Kazimierza Wielka przystąpi do oficjalnej próby ustanowienia Rekordu Polski na największy fotoalbum online wykonany w ciagu 1 tygodnia. Ustanawianie rekordu odbędzie się w ramach wydarzenia „Światowy Dzień Środowiska 2021 w Kazimierzy Wielkiej – „Bogata z natury”. Aby rekord udało się ustanowić, w internetowym albumie musi znaleźć się przynajmniej 1000 zdjęć. Zdjęcia do albumu można dosyłać do 12 czerwca 2021 roku do godziny 12:00. 

Skąd pomysł na ustanawianie rekordu? Każdego roku, 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska, ustanowiony w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej. Obchody Światowego Dnia Środowiska mają na celu pogłębienie świadomości opinii publicznej na temat ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego oraz zwrócenie uwagi na istniejące problemy i niebezpieczeństwo lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej w przyrodzie.

Obchody Światowego Dnia Środowiska w 2021 roku w Gminie Kazimierza Wielka będą poświęcone „odrodzeniu ekosystemów” i skupią się na przywróceniu naszej relacji z naturą. Hasło przewodnie Gminy Kazimierza Wielka umieszczone w jej logo, czyli „Bogata z natury” będzie nawiązywało do tematyki największego fotoalbumu online, który ma szansę ustanowić Rekord Polski.

Wszystko wpisuje się idealnie w hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia środowiska i ma na celu pogłębienie świadomości mieszkańców gminy na temat ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego oraz wyczulenie na piękno okolicznych krajobrazów i przyrody.

Po upływie regulaminowego czasu próby (1 tydzień) wraz z ogłoszeniem jej wyników zaplanowane jest uroczyste otwarcie pięknej rabaty kwietnej przy al. Generała Nieczui-Ostrowskiego „Tysiąca”, biegnącej pomiędzy kazimierskimi zalewami – jednej z wizytówek miasta Kazimierza Wielka – miejsca wypoczynku i rekreacji wśród natury oraz rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego.

 

Oceń ten rekord!

Data

05 - 12 cze 2021
Zakończone!

Czas

12:00 - 12:00

Lokalizacja

Gmina Kazimierza Wielka
ul. Kościuszki 12, 28-500 Kazimierza Wielka
Kategoria

Organizator

Gmina Kazimierza Wielka
Gmina Kazimierza Wielka