pixel

Święto chleba i piernika 2018

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy piernik został pobity. Więcej o rekordzie znajdziecie na: Najdłuższy piernik.


To już kolejna edycja Święta chleba i piernika w Jaworze. Wydarzenie od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Dolnego śląska jak i turystów z całej Polski.

Święto Chleba i Piernika łączy sztukę i najwyższy kunszt piekarniczy z różnorodnością smaków, gatunków i metod wypiekania. Promuje i kultywuje staropolskie tradycje związane z pieczywem i piernikami. Bo przecież, nie od dziś wiadomo, że polskie wypieki są jednymi z najlepszych na świecie! W roli głównej – chleb jaworski i tradycyjny jaworski piernik. Ich siła tkwi w smaku, a skład i receptura są dalekie od wielkoprzemysłowych produkcji.

Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się w piątek 24 sierpnia i potrwa do niedzieli 26 sierpnia.

Podążając za zapachem cynamonu i przypraw korzennych, w drugim dniu imprezy (25.08.2018), traficie prosto do strefy bicia Rekordu Polski. W tym roku, po raz kolejny, najwybitniejsi piekarze i cukiernicy podejmą się próby pobicia rekordu na najdłuższy piernik. Bicie rekordu odbędzie się o godzinie 17:30. Obecność obowiązkowa! O wcześniejszych sukcesach mieszkańców Jawora w tej kategorii możecie przeczytać w osobnym artykule: najdłuższy piernik. Rekord, który aktualnie jest do pobicia wynosi 51 metrów i 40 centymetrów. 

Z okazji Święta chleba i piernika do Jawora zjadą się najlepsi piekarze i cukiernicy z całego kraju. Będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą w konkursie na Rzeźbę Piekarsko-Cukierniczą w dwóch kategoriach wagowych (mała do 5 kg i duża powyżej 5 kg). Mistrzowie piekarstwa i cukiernictwa wykonają rzeźby z ciasta chlebowego, piernikowego lub innego, o wysokich walorach artystycznych i technologicznych. Każda z rzeźb będzie wyeksponowana na stoisku uczestnika konkursu, przez cały czas trwania imprezy.

Nie zabraknie też atrakcji muzycznych. Na scenie głównej zagrają znani i lubiani wykonawcy. W Jaworze wystąpią: Bajm, SARSA, Jula, Filip Lato. 

Weź udział w wydarzeniu i przekonaj się, że Jawor to Polska stolica chleba i piernika. 

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

25 sie 2018
Zakończone!

Czas

11:00 - 22:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Rynek w Jaworze
Rynek 1, 59-400 Jawor

Organizator

Jaworski Ośrodek Kultury
Jaworski Ośrodek Kultury