pixel
chleb i piernik

Święto Chleba i Piernika 2019

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy piernik został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowy piernik w Jaworze!


Już po raz kolejny w Jaworze odbędzie się wielkie Święto Chleba i Piernika. Tym razem na wydarzeniu spotkamy się między 23 a 25 sierpnia 2019 roku. Również i tym razem na uczestników wydarzenia czeka cała masa atrakcji oraz oficjalna próba bicia Rekordu Polski na najdłuższy piernik. Na miejscu obecny będzie sędzia Biura Rekordów, który dokona pomiarów i zweryfikuje wynik rekordu. Start rekordowej próby przewidziano na godzinę 17.15. Rekordowy piernik powstanie oczywiście na Jaworskim Rynku. 

Święto Chleba i Piernika jest to cykliczne wydarzenie, które cieczy się uznaniem wśród branży cukierniczej i piekarniczej, mieszkańców Dolnego Śląska jak i wielu osób z kraju, zagranicy. Jest to niezwykła okazja podtrzymywania tradycji piekarniczych jak i zrzeszania się rzemieślników z konsumentami.

Rekord będzie ustanawiany z okazji celebrowania Święta Chleba i Piernika, a jego celem ma być pokazanie wszystkim, że rekordowy piernik będzie najdłuższy w całej Polsce. W trakcie wydarzenia nie zabraknie najróżniejszych atrakcji.

Podczas trzech dni odbędą się prezentacje niezliczonych gatunków chleba jak i atrakcje dla uczestników. Będą warsztaty cukiernicze, otwarte animacje piekarniczo-cukiernicze, konkursy. W czasie rekordowej próby na scenie wystąpią takie gwiazdy jak Tulia, Cleo, Lombard oraz Jary Oz Oddział Zamknięty, Sumptuastic, Tony Barletta oraz artyści zaprzyjaźnionych miast partnerskich z Jaworem m.in. z Berdyczowa na Ukrainie i Turnova z Czechach, dodatkowo odbędzie się konkurs Miss i Mistera Ziemi Jaworskiej.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

24 sie 2019
Zakończone!

Czas

17:15 - 18:15

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Rynek w Jaworze
Rynek 1, 59-400 Jawor
Kategoria

Organizator

Jaworski Ośrodek Kultury
Jaworski Ośrodek Kultury