pixel

VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekord Polski na najwięcej osób w stroju rycerza. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


Ciechanów stoi przed niepowtarzalną szansą, aby stać się miastem rycerzy! Już 27 maja, w niedzielę, na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbędzie się Rekord Polski na najwięcej osób w stroju rycerza. Bicie rekordu odbędzie się w ramach ósmej edycji wydarzenia Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus. 

Aby Rekord Polski został uznany, w próbie musi wziąć udział przynajmniej 100 osób w stroju rycerza. Co to oznacza? Że każdy rycerz musi mieć przy sobie miecz, tarczę, hełm lub zbroję albo jej elementy, bądź inny strój rycerski.

Biciu Rekordu Polski będą towarzyszyły liczne atrakcje. Społeczny Komitet Organizacyjny Imprezy VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus pod przewodnictwem Alicji Gąsiorowskiej w partnerstwie z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przygotował dla uczestników „rycerskie” animacje, zabawy, walkę w szrankach, gry i konkursy a także nabór do bractwa Chorągwi Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej.

Na Zamku pojawią się także Książę Janusz i Królowa Bona oraz rycerze w zbroi i innych rycerskich szatach. Początek próby zaplanowano na godzinę 16:00. 

To będzie rycerska niedziela na Zamku Książąt Mazowieckich w Grodzie nad Łydynią. Nie może Cię tam zabraknąć!

Zwieńczeniem próby ustanowienia Rekordu Polski w ilości ludzi ubranych jak rycerze będzie salwa armatnia.

Punktem kulminacyjnym projektu „Ciechanów miastem rycerzy” będzie finał cyklicznej imprezy „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”. Odbędzie się w piątek, 8 czerwca 2018 roku. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17:00. Wtedy też ulicami miasta przejdzie barwny korowód przebierańców poprowadzony przez rycerzy – uczestników rekordu. Korowód wystartuje z Farskiej Góry.

Impreza , jak co roku, związana jest z zakończeniem roku szkolnego i powitaniem wakacji.

Plakat-Ciechanów

Oceń ten rekord!

Data

27 maj 2018
Zakończone!

Czas

16:00 - 17:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie
Zamkowa 1, 06-400 Ciechanów

Organizator

Stowarzyszenie Wrzuć na Luz
Stowarzyszenie Wrzuć na Luz