pixel

Zbiór kukurydzy 2017 – IGP Polska

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największy plon kukurydzy na ziarno został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Największy plon kukurydzy.


IGP Polska jest spółką wywodzącą się z niemieckiej I.G. Pflanzenzucht GmbH – wiodącego zrzeszenia hodowców działającego w zakresie hodowli i sprzedaży nasion w Niemczech. Działalność IGP Polska rozpoczęła się w roku 2014 wraz z rejestracją spółki i skupia się na dostarczaniu starannie wyselekcjonowanych odmian kukurydzy, zbóż ozimych i jarych, rzepaku ozimego oraz roślin strączkowych dla rynków Polski oraz krajów bałtyckich.

Wyjątkowo intensywnie rozwija się działalność firmy na rynku nasion kukurydzy. Grupa zadowolonych producentów rolnych stale wzrasta. IGP Polska ma na swoim koncie również sukcesy potwierdzone przez badania urzędowe. Wiosną 2016 roku COBORU (Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych) uznał odmianę CODIGIP numerem jeden w plonie ziarna w grupie średniopóźnej.

Teraz firma IGP Polska postanowiła sięgnąć po oficjalny Rekord Polski w kategorii „Największy plon kukurydzy na ziarno”. Zbiór będzie miał miejsce w Gościejewie pod Rogoźnem. Ziarno zostanie zebrane z pola produkcyjnego kombajnem. Pole ma powierzchnię 20 ha.

Na wydarzeniu obecni będą przedstawiciele prasy branżowej, lokalni rolnicy oraz reprezentacja Biura Rekordów z Poznania.

 

Zostańcie świadkami tego niezwykłego wydarzenia!

Oceń ten rekord!

Data

10 paź 2017
Zakończone!

Czas

11:00 - 15:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Gościejewo
64-611 Gościejewo, Polska
Kategoria

Organizator

IGP Polska
IGP Polska