Aktualny rekord Guinnessa
Po 11 latach rekord Guinnessa na największą paradę samochodów Volvo został pobity! Nowym rekordzistą została firma TorqueVolvo z Wielkiej Brytanii. Wydarzenie miało miejsce 27 czerwca 2021 roku w mieście York.
Z zarejestrowanych 1500 samochodów, na wydarzeniu pojawiło się ich 800. Pobili tym utrzymywany przez 11 lat w rękach Polski rekord wynoszący 570 samochodów.
Poprzedni rekord Guinnessa
12 września 2010 roku w Katowicach odbyło się bicie rekordu Guinnessa w długości łańcucha utworzonego przez samochody jednej marki. W wyznaczonym miejscu zgłosiło się aż 570 samochodów marki Volvo tworząc najdłuższą w historii kolumnę aut tej samej marki. Samochody przejechały z Chorzowa do Katowic. Rekord został pobity i wpisany został do Księgi Rekordów Guinnessa.

Najstarszy samochód – Volvo Amazon – miał 44 lata. Oprócz samochodów osobowych, w kolumnie, znalazły się także auta straży pożarnej tej marki.
Arbiter Guinnessa Pani Tarika Vara potwierdziła ustanowienie rekordu. Samochody eskortowane były przez policyjne radiowozy aż pod katowicki Spodek. Gdy rekord został już ustanowiony, wszyscy kierowcy jednocześnie wcisnęli swój klakson.

Sam pomysł zorganizowania tego konkursu/parady zrodził się na forum miłośników tej marki, a za organizację odpowiedzialna była jedna z firm dealerskich.
