pixel

12 godzin wspinaczki po linie – Damian Olender sięgnie po kolejny rekord

Nazwisko Damiana Olendra jest nam już doskonale znane. To trzykrotny rekordzista Polski w kategoriach: „Pchanie samochodu na odległość w 24h”, „Najwięcej powtórzeń martwego ciągu sztangą 100 kg wykonanych w 12 godzin” oraz „Najwięcej martwych ciągów z obciążeniem 100 kg wykonanych pod wodą w ciągu 1 godziny”.

Tym razem przyszła kolej na nieco inne wyzwanie. 19 kwietnia 2024 w hali widowiskowo-sportowej w Nowogrodzie Damian Olender podejmie się próby pobicia Rekordu Polski w kategorii „Największy dystans pokonany na linie w ciągu 12 godzin”. Poprzedni rekordzista, Wojciech Sobierajski, powiedział o tym zadaniu:

Długie, monotonne, z pewnością bolesne. 

Aby pobić dotychczasowy rekord, Damian Olender musi pokonać na linie ponad 2500 metrów, czyli nieco więcej niż najwyższy szczyt Polski! Lina musi mierzyć co najmniej 5 metrów długości, co da łącznie ponad 500 wejść. W ciągu 12 godzin możliwe są nieograniczone przerwy, jednak Damian musi pamiętać, że uruchomiony zegar zatrzyma się dopiero na zakończenie próby.

W trakcie bicia rekordu odbędzie się także zbiórka pieniędzy dla potrzebującej wsparcia Uli. Czy wielokrotnemu rekordziście uda się dołączyć nowy tytuł do swojej kolekcji? Przekonamy się już 19 kwietnia!

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

19 kwi 2024
Zakończone!

Czas

08:00 - 20:00

Lokalizacja

Hala sportowo - widowiskowa w Nowogrodzie
ul. Kościuszki 41, 18-414 Nowogród
Kategoria

Organizator

Damian Olender