pixel
Bania Fest 2023 w Krapkowicach

Bania Fest 2023 w Krapkowicach

Krapkowice po raz kolejny podejmą rekordowe wyzwanie z dynią w roli głównej!

Już za kilka dni na stadionie miejskim w Otmęcie rozpocznie się coroczny Festiwal Dyni w Sercu Opolszczyzny, Bania Fest w Krapkowicach. Tym razem miłośnicy pękatych warzyw będą nie tylko hucznie świętować 25-lecie powiatu, ale i spróbują ustanowić nie jeden, ale aż dwa Rekordy Polski!

W sobotę 30 września odbędzie się próba ustanowienia Rekordu Polski na największą porcję pączków z dynią! Następnego dnia, 1 października, będzie miała za to miejsce próba ustanowienia Rekordu Polski na największą porcję kołocza z dynią! 

Na uczestników wydarzenia czekać będą również występy, pokazy, rywalizacja sportowa, warsztaty kulinarne z Michelem Moran oraz Lutzem Zimmermannem. Będzie też konkurs na najcięższą dynię i warzywo. Na scenie pojawią się m.in. Kabaret Paranienormalni, Andrzej Piaseczny, Paktofonika,  Maryla Rodowicz i O.S.T.R.

Poprzednie kulinarne Rekordy Polski należące do Krapkowic to: największy dżem z dyninajwiększe risotto z dyniąnajwiększe leczo dyniowe oraz największa porcja racuchów z dynią. Czy i tym razem uczestnikom Bania Fest uda się zapisać w Księdze Rekordów Polski?

4.5/5 - (11 votes)

Data

30 wrz 2023 - 01 paź 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Stadion Miejski w Krapkowicach
ul. Olimpijska 1, 47-303 Krapkowice
Kategoria

Organizator

Powiat Krapkowicki
Powiat Krapkowicki