pixel
Pociąg do tradycji

Heppening Kolejowy „Sto wagonów na Stulecie”

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy pociąg z ludzi został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowy pociąg.


Już 31 maja 2019 roku w Chrzanowie, w ramach Heppeningu Kolejowego „Sto wagonów na Stulecie”, odbędzie się pierwsza w Polsce próba ustanowienia oficjalnego Rekordu Polski na najdłuższy pociąg z ludzi. Projekt sfinansowano ze środków Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”.

Całe wydarzenie organizowane jest z okazji 100-lecia powstania pierwszej w Polsce Fabryki Lokomotyw w Chrzanowie, a ustanowienie oficjalnego Rekordu Polski ma uświetnić te wyjątkowe chwile. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. 

Aby udało się ustanowić rekord, punktualnie o godzinie 12:00, w strefie bicia rekordu na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie musi zebrać się przynajmniej 100 osób, które trzymając się pod boki lub rękoma na ramionach, utworzą ruchomy pociąg z ludzi.

Poza biciem rekordu nie zabraknie innych atrakcji z pociągami w tle. Będą m.in.: występy grup szkolnych; wręczenie nagród w konkursach plastycznym i wiedzowych „Pociąg do rywalizacji”; przejazd kolejką „Pociąg do Małopolski”; stoiska warsztatowe dla dzieci; plener malarski „Pociąg pędzlem malowany”; wystawa plenerowa „100-lecie powstania pierwszej fabryki lokomotyw w Polsce”.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

31 maj 2019
Zakończone!

Czas

12:00 - 13:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Plac Tysiąclecia
ul. Broniewskiego, 32-500 Chrzanów
Kategoria

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie