pixel

Jarmark Bożonarodzeniowy – Siechnice

Tym razem, niestety nie udało się ustanowić Rekordu Polski w kategorii najwięcej osób w  sztucznych brodach św. Mikołaja. Mamy nadzieję, że następnym razem, rekord zostanie uznany. 

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Burmistrz Siechnic oraz Centrum Kultury w Siechnicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w wielkim Jarmarku Bożonarodzeniowym, połączonym z obchodami Mikołajek dla dzieci!

Tegoroczny jarmark odbędzie się między 9, a 10 grudnia 2017 roku. W sobotę jarmark rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 18:00, a w niedziele będzie dostępny dla mieszkańców od godziny 12:00 do godziny 20:00. Całe wydarzenie będzie odbywać się na placu przy Ratuszu w Siechnicach, przy ulicy Jana Pawła II 12.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawi się wielu lokalnych wystawców i rękodzielników. Na stoiskach znajdziecie m.in.: ozdoby świąteczne, ceramikę, biżuterię, pierniczki, czy lokalne wino.

W sobotę 9.12.2017, w ramach jarmarku odbędzie się bicie Rekordu Polski na najwięcej osób w  sztucznych brodach św. Mikołaja! Tego dnia będziecie mieli niesamowitą okazję wejść w klimat zbliżających się świąt i przy okazji wczuć się w rolę świętego Mikołaja. Wystarczy tylko, że pojawicie się na placu przy Ratuszu między 12:30, a 13:30, zaopatrzeni w białą brodę.

Broda może być dowolna, taka jaką sobie kupicie lub wykonacie własnoręcznie; z dowolnego materiału np. papieru, waty, watoliny, czy wełny. Może być przyklejana, na gumkę, na patyczku lub przyłożona do twarzy. Jedynym ograniczeniem jest wasza wyobraźnia!

Oficjalne bicie rekordu przewidziane jest na godzinę 13:00. Pomimo, iż w kulturze utarło się, że św. Mikołaj jest mężczyzną, do udziału w rekordzie jak najbardziej zapraszamy też wszystkie panie!

W niedzielę 10.12.2017, przewidziano z kolei w ramach jarmarku atrakcje dla najmłodszych. Od godziny 15:00 trwać będą Mikołajki. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się m.in.: przyjazd prawdziwego św. Mikołaja i koncert Arki Noego. Gwiazdą wieczoru zamykającą całą imprezę będzie zespół Pectus, który zagra dokładnie o godzinie 18:00.

Do dzieła!

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

09 - 10 gru 2017
Zakończone!

Czas

10:00 - 20:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Plac przy Ratuszu
Jana Pawła II 12 55-011 Siechnice, Polska
Kategoria

Organizator

Centrum Kultury w Siechnicach
Centrum Kultury w Siechnicach