pixel
Rekord Polski największy slime

Największy Slime podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki

Z radością informujemy, iż Rekord Polski na największy Slime został pobity przez Uniwersytet Dziecięcy UMCS w Lublinie!  Zobacz ile wynosi nowy rekord!


18 września 2021 roku rozpocznie się tegoroczny Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”. Organizatorzy przygotowali ponad 1300 wydarzeń, a zarejestrowało się ponad 20 tysięcy uczestników. Jest to już siedemnasta edycja Festiwalu, który jest jednym z największych wydarzeń upowszechniających naukę. Będzie on trwał do 24 września 2021 roku.

Na 19 września (niedziela) zaplanowano próbę bicia rekordu Polski na największy Slime. Jest to elastyczna masa, bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży. Aby pobić dotychczasowy rekord Polski, należy zrobić Slime’a o wadze co najmniej 150 kg. Organizatorem jest Uniwersytet Dziecięcy UMCS, który w swojej historii ma już dwa rekordy dotyczące tej substancji.

Od poniedziałku do piątku odbywać się będą w wydarzenia kulturalno-artystyczne i popularnonaukowe, a także projekty upowszechniające, promujące oraz popularyzujące naukę i badania naukowe. Zaplanowano spotkania m.in. z laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii – prof. Robertem Huberem i prof. Adą Yonath oraz czy słynnym fizykiem prof. Charlesem H. Bennettem.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

19 wrz 2021
Zakończone!

Czas

10:30 - 12:30

Lokalizacja

Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin
Kategoria

Organizator

Uniwersytet dziecięcy UMCS
Uniwersytet dziecięcy UMCS