pixel

Polski Rolnik Potrafi!

Z radością informujemy, iż Rekord Polski  na największy plon rzepaku ozimego z hektara został ustanowiony. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych tak udanych zbiorów!


Czas żniw już w pełni. Rolnicy z całej Polski prześcigają się w ilości plonów zebranych z hektara. Każdy chce być najlepszy i każdy chciałby zostać rekordzistą.

Już jutro, 1 sierpnia, 2018 roku, dowiemy się, czy w Gospodarstwie Rolnym Celiny i Wojciecha Krasnodębskich padnie Rekord Polski na największy plon rzepaku ozimego zebranego z jednego hektara.

Wydarzenie odbędzie się we wsi Niemirki w województwie mazowieckim. Na godzinę 10:00 zaplanowano oficjalny przyjazd sędziny Biura Rekordów, która na miejscu zweryfikuje powierzchnię uprawy rzepaku i rekordowy wynik zbioru.

Aby rekord został pobity, z jednego hektara trzeba zebrać aż 6,4 tony rzepaku. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż warunki pogodowe tego lata były wyjątkowo niełaskawe dla rolników. Jeśli próba ustanowienia rzepakowego Rekordu Polski zakończy się powodzeniem, Państwo Krasnodębscy otrzymają specjalny certyfikat potwierdzający to osiągnięcie.

W całej akcji, chodzi o to, by pokazać, że Polski Rolnik Potrafi. Organizatorzy całego wydarzenia chcą udowodnić, że polskie zbiory są równie obfite, jak te za granicą.

Poza rekordowym zbiorem rzepaku ozimego, na wszystkie osoby obecne jutro we wsi Niemirki czeka sporo atrakcji – między innymi pokaz pięknych maszyn rolniczych w akcji oraz strefa gastronomiczna.

Oceń ten rekord!

Data

01 sie 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 16:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Gospodarstwo Rolne Krasnodębscy
Niemirki 54, 08-304 Jabłonna Lacka
Kategoria

Organizator

Gospodarstwo Rolne Celina i Wojciech Krasnodębscy