pixel
Rekord Polski - pszenica ozima - IGP

Rekord Polski w plonie pszenicy ozimej z hektara – IGP Polska

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największy plon pszenicy ozimej z hektara został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowy plon pszenicy ozimej. 


Sezon żniw rozpoczął się już w Polsce na dobre, a zatem najwyższa pora, aby rozpocząć sezon rekordów rolniczych. Tym razem mamy zaszczyt poinformować o oficjalnym Rekordzie Polski na największy plon pszenicy ozimej z hektara, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 13 sierpnia 2020 roku w Śmielinie koło Nakła nad Notecią w województwie kujawsko-pomorskim.

Próba bicia rekordu zostanie podjęta przez IGP Polska – przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w zakresie hodowli oraz sprzedaży nasion. IGP Polska skupia się na profesjonalnym dostarczaniu starannie wyselekcjonowanych, najbardziej odpowiednich odmian roślin uprawnych dla rynków Polski oraz krajów bałtyckich.

Aby w Śmielinie, w gospodarstwie Agro-Land Marek Różniak udało się pobić rekord, plon pszenicy ozimej z hektara musi wynosić więcej niż 10,531 t/ha.  Start wydarzenia już od godziny 10:00. Trzymamy kciuki za rekordowe wyniki zbiorów!

Oceń ten rekord!

Data

13 sie 2020
Zakończone!

Czas

10:00 - 13:00

Lokalizacja

Agro-Land Marek Różniak
Stawowa 1, 89-110 Śmielin
Kategoria

Organizator

IGP Polska
IGP Polska