pixel
pierogi-rekord

Święto Suszonej Śliwki 2019

Z przyjemnością informujemy, że rekordu Guinnessa na najwięcej pierogów przygotowanych w godzinę przez jedną osobę został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowe pierogi ze śliwką z Iwkowej!


Już 15 września 2019 roku podczas Święta Suszonej Śliwki w Gminie Iwkowa, na terenie Stadionu KS Olimpia Kąty będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbędzie się oficjalna próba pobicia światowego rekordu Guinnessa na najwięcej pierogów przygotowanych w godzinę przez jedną osobę. Start rekordowej próby zaplanowano na godzinę 16.00.

Wszystkim łasuchom nie trudno się będzie domyślić, że wspaniałe, rekordowe pierogi będą miały nadzienie śliwkowe. Aby udało się pobić rekord Guinnessa, należy w ciągu jednej godziny przygotować minimum 700 sztuk pierogów, które muszą być po ulepieniu od razu gotowe do zjedzenia – czyli ugotowane.

Gmina Iwkowa ma już na swoim koncie jeden oficjalny Rekord Polski związany z pierogami, dlatego właśnie władze tym razem postanowiły spróbować zmierzyć się z rekordem świata. Trzymamy kciuki!

Poza rekordowym przedsięwzięciem tego dnia na uczestników wydarzenia czeka cała masa innych atrakcji. Więcej informacji oraz szczegółowa, godzinowa rozpiska imprezy, znajdują się na plakacie, który prezentujemy poniżej.

Święto-Suszonej-Śliwki-2019

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

15 wrz 2019
Zakończone!

Czas

13:00 - 22:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Stadion KS Olimpia Kąty
32-862, 99-306 Kąty
Kategoria

Organizator

Gmina Iwkowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej
Gmina Iwkowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej