pixel
kajak

Wojciech Sobierajski – 12 Rekordów w 12 miesięcy – #6

Tym razem niestety nie udało się ustanowić Rekordu Polski na najszybciej pokonany dystans Przemyśl – Świnoujście kajakiem na rzece, pokonując 1200 km w ciągu 12 dni. Trzymamy kciuki za ustanowienie tego rekordu następnym razem!


Wojciech Sobierajski po raz kolejny planuje udowodnić wszystkim na co go stać. Multi-rekordzista podejdzie do legendarnego rekordu polskiego podróżnika i kajakarza – Aleksandra Doby. Jego celem jest pokonanie kajakiem na rzece dystansu z Przemyśla do Świnoujścia, w czasie krótszym niż 13 godzin, czyli szybciej niż dokonał tego Aleksander Doba w 1989 roku. Sobierajski chce pobić Rekord Polski na najszybciej pokonany dystans Przemyśl – Świnoujście kajakiem na rzece, pokonując 1200 km w ciągu 12 dni. 

Start kajakowego wyzwania będzie miał miejsce 16 czerwca 2021 roku w Przemyślu. Stamtąd Sobierajski w towarzystwie profesjonalnej ekipy filmowej, która nagra o nim pełnometrażowy film dokumentalny, będzie płynął siedmioma rzekami, aż do Świnoujścia. Do pokonania podczas rekordowej próby będą San, Wisła, Brda, Kanał Bydgoski, Noteć, Warta i Odra. Do tego aż dwadzieścia trzy śluzy i dwa duże zalewy z wodą stojącą. Łatwo nie będzie, ale dla Sobierajskiego liczy się tylko zwycięstwo!

Czy po raz kolejny uda się osiągnąć sukces i dokonać niemożliwego? Przekonamy się niebawem!

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

16 - 28 cze 2021
Zakończone!

Czas

07:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Polska
Kategoria

Organizator

Wojciech Sobierajski
Wojciech Sobierajski