Rekordowe emocje z pewnością jeszcze na długo pozostaną w pamięci uczestników Nocnego Biegu Charytatywnego – York Fura Świetlików. Osoby, które wzięły udział w ustanawianiu Rekordu Polski na najwięcej osób z elementami fluorescencyjnymi, zgodnie relacjonują, że to była wspaniała atrakcja, świetna zabawa i mnóstwo dobrej energii.
Rekordowa próba odbyła się w Poznaniu, w sobotę 8 czerwca 2019 roku, późnym popołudniem. Tego dnia, na terenie Parku Rekreacyjno-Sportowego fairPlayce, poza Rekordem Polski zorganizowano całą masę atrakcji dla najmłodszych i starszych, w tym tytułowy Nocny Bieg Charytatywny – York Fura Świetlików.
Spis treści
Przebieg próby
Na terenie Parku Rekreacyjno-Sportowego fairPlayce od samego początku wydarzenia znajdowało się bardzo wiele osób. Wszyscy doskonale wiedzieli, kiedy i gdzie mają się znaleźć, aby uczestniczyć w ustanawianiu rekordu. Na pół godziny przed startem wpuszczania uczestników do strefy bicia rekordu, uśmiechnięty team organizacyjny rozpoczął rozdawanie fluo bransoletek i malowanie kolejnych osób farbami fluorescencyjnymi.
Kilka minut po godzinie 19, kolejka osób chętnych do uczestniczenia w próbie była już całkiem pokaźna. Rozpoczęło się wpuszczanie osób do zaciemnionego wnętrza. Obecna na miejscu sędzina Biura Rekordów – Klaudia Malesińska kolejno zliczała na klikerze osoby wchodzące na rekord. Gdy osiągnięto liczbę 212 osób z elementami fluorescencyjnymi, a sala była już wypchana po brzegi, rozpoczęto próbę.
Na profesjonalnym zegarze sportowym odmierzono regulaminową 1 minutę. Uczestnicy Fluo Rekordu Polski świetnie się bawili w ciemności, tańczyli, podskakiwali i wymachiwali fluo elementami. Ustanawianie rekordu uświetnił występ dwóch zdolnych skrzypaczek, który nadały całemu przedsięwzięciu magicznej wręcz aury.
Gdy było już jasne, że Rekord Polski na najwięcej osób z elementami fluorescencyjnymi został ustanowiony, sędzina wręczyła certyfikat na ręce dr Marka Zielińskiego z Katedry Strategii Marketingowych z Uniwersytety Ekonomicznego w Poznaniu.
O Furze Szczęścia słów kilka
Organizatorem i pomysłodawcą całej akcji była Fura Szczęścia. Jest to coroczny projekt charytatywny, organizowany przez studentów IV roku Zarządzania na specjalności Komunikacja w Biznesie (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Projekt jest realizowany w ramach zajęć akademickich. Celem działalności Fury Szczęścia jest niesienie pomocy wybranym przez studentów organizacjom, które potrzebują pilnego wsparcia finansowego oraz rzeczowego.
W tym roku Fura Szczęścia ruszyła w niezapomnianą podróż, aby zebrać pieniądze na rzecz Stowarzyszenia Ludzi z Epilepsją, Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół Koniczynka. Podopiecznymi Stowarzyszenia są zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, które na co dzień zmagają się z epilepsją, mózgowym porażeniem dziecięcym, niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, sprzężonymi niepełnosprawnościami. Spośród wielu potrzeb Koniczynki studenci z Fury Szczęścia wybrali te, którym mogli sprostać. Głównym celem organizowanego wydarzenia była zbiórka gotówki na wkład własny na nowy samochód przystosowany do przewozu wyjątkowych podopiecznych.