Co najbardziej lubiliście budować z klocków Lego? Więzienie? Straż pożarną? Posterunek policji, statki kosmiczne lub fantastyczne krainy? Twórcy tej przyczepy mieli z niej podwójną frajdę – oprócz uciechy płynącej z zabawy klockami, zostali też w szczególny sposób nagrodzeni za jej efekt!
Proces jej tworzenia zajął aż trzy miesiące, a w jej budowie uczestniczyło dwanaście osób. W skład największej przyczepy turystycznej zbudowanej z klocków Lego weszło dokładnie 215158 elementów składanych w całość przez – bagatela – 1000 godzin. Konstrukcja ma 3,6 metra długości i jest wysoka na 2,2 metra, więc ze spokojem mieszczą się w niej zwiedzający, zaś sama przyczepa jest wiernym odwzorowaniem najbardziej rozpowszechnionego modelu tego typu – białej „łezki” z lekko wydłużonym dolnym bokiem.
Najciekawszą rzeczą w konstrukcji przyczepy jest to, że jest w stu procentach funkcjonalna i wyposażona tak, jak standardowe przyczepy campingowe. Możemy w niej położyć się na łóżku, usiąść w fotelu, zajrzeć do lodówki, zapalić lub zgasić lampę, odkręcić i zakręcić wodę w kranie (zlew znajdujący się pod kranem zawiera rury odprowadzające wodę!), a najodważniejsi mogą próbować umyć zęby klockową szczoteczką. Posiada nawet własną kuchenkę gazową, choć na niej raczej nic nie ugotujemy – jako pierwsze stopiłyby się klocki. Cała konstrukcja przyczepy wewnątrz podtrzymywana jest metalową ramą.
Przyczepa obecnie jest częścią wystawy w Birmingham (Wielka Brytania) w National Exhibition Centre na targach Motorhome & Caravan Show. Misterna konstrukcja powstała na podstawie rzeczywistego modelu przyczepy o nazwie T@B 320 RS Teardrop. Wyjątkową kompozycję z klocków mogli obserwować również uczestnicy wydarzenia BRICK 2015, czyli zlotu fanów klocków Lego. Po tym wydarzeniu przyczepa stanie się jednym z obiektów promocyjnych kampanii „Freedom to go”, również związanej z tym rodzajem pojazdów. Sam pomysł przyczepy był związany z obchodami 130 rocznicy wynalezienia przyczepy campingowej, i jak mówi jeden z koordynatorów, ten sposób świętowania jest najlepszy ze względu na połączenie dwóch światów – świata campingu oraz najsłynniejszych klocków.
A jeśli wciąż nie wiecie, co chcecie robić w życiu, nadmienimy że budową przyczepy zajmowali się zawodowi konstruktorzy Lego :) Rekordy związane z konstruowaniem obiektów przy pomocy klocków są bardzo popularne wśród aspirujących do tytułu rekordzisty – przed przyczepą campingową powstały także między innymi najwyższa wieża z klocków Lego, najdłuższa kolejka oraz największa kolekcja klocków należąca do jednej osoby.